Kup teraz, zapłać później. Twisto wchodzi do Polski

Kup teraz, zapłać później. Twisto wchodzi do Polski
Źródło: Twisto.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Twisto zaczyna działalność w Polsce w tym tygodniu, poinformował jego dyrektor w Polsce Krzysztof Blinowski.

#Twisto zaczyna działalność w Polsce w tym tygodniu #INGBankSlaski #ING #płatności #zakupy @INGBankSlaski

„Zaczynamy działalność w Polsce w tym tygodniu, w pierwszej fazie od małych e-sklepów, ale rozmawiamy również z największymi sklepami internetowymi działającymi w kraju. Z partnerem strategicznym – ING BSK pracujemy nad obecnością w rozwiązaniach banku, ale w przyszłości będziemy rozwijać się również w niezależnych rozwiązaniach e-commerce” – powiedział Blinowski podczas spotkania z dziennikarzami.

Nowy sposób kupowania

„Twisto to niezwykła metoda płatności, ale optymalizacja procesów zakupowych przez płynną płatność. Pozycjonujemy się jako nowy sposób kupowania, a nie metoda płatności. Porównujemy się do zakupu stacjonarnego, gdzie można towar obejrzeć, przymierzyć. Twisto to usługa umożliwiająca zweryfikowanie towaru przed płatnością” – dodał dyrektor Twisto w Polsce.

Rozwój oferty w kierunku produktów kredytowych

W dalszej perspektywie zapowiedział rozwój oferty w Polsce w kierunku produktów kredytowych.

Wcześniej CEO Twisto Michal Smida zaznaczał, że celem spółki jest zdobycie pozycji czołowego dostawcy płatności internetowych w regionie, a obsługując Polskę i Czechy firma ma dostęp do rynku z ok. 50 mln potencjalnych użytkowników.

Udziałowcem Twisto Polska jest ING Bank Śląski

Udziałowcem Twisto Polska jest ING Bank Śląski, który razem z czeską spółką chce wprowadzić na polski rynek system odroczonych płatności internetowych. ING zapowiedział, że płatności Twisto udostępni w przygotowanej przez bank kompleksowej bramce płatniczej imoje.

Rozwiązanie „kup teraz, zapłać później” oferowane przez Twisto to propozycja zarówno dla sklepów internetowych, jak i klientów. Dzięki nowej usłudze sklepy online mają zwiększyć swój przychód poprzez wyższą konwersję sprzedaży oraz większą średnią wartość koszyka.

Za rozwiązaniem stoi Nikita

Za rozwiązaniem stoi Nikita – silnik zarządzania ryzykiem. Dzięki wykorzystaniu technologii big data oraz machine learning, Nikita potrafi ocenić zdolność kredytową klienta w czasie mierzonym w milisekundach.

Pod koniec września ub.r. ING BSK uzyskał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy ze spółką Twisto Payments.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING.

Źródło: ISBnews