Którą formę prowadzenia działalności gospodarczej wybrać?

Którą formę prowadzenia działalności gospodarczej wybrać?
Fot. stock.adobe.com/BillionPhotos.com
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Jednoosobowa działalność gospodarcza czy też inna forma działalności gospodarczej, która z nich jest najlepsza dla przedsiębiorcy? O tym przeczytamy na stronach Akademii Przedsiębiorcy prowadzonej przez Fundację Polska Bezgotówkowa.

Jakie są formy prawne prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce? Na to pytanie odpowiadają w przystępnie i krótko eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Z artykułu dowiemy się do jakich zawodów najlepiej pasuje dana forma działalności gospodarczej. Ważny jest też jej cel biznesowy oraz planowana skala działalności gospodarczej.

Argumenty za i przeciw

Ważnym kryterium, które należy brać pod uwagę jest to czy za działalność firmy odpowiada się majątkiem osobistym – o czym czytamy w Akademii Przedsiębiorcy.

Okazuje się, że są takie prawne formy prowadzenia działalności gospodarczej gdzie nie ma takiej odpowiedzialności.

Jednak każda z tych form nakłada na przedsiębiorcę różne obowiązki. Warto się zastanowić czy da się im podołać przy skali prowadzonej działalności.

Forma działalności gospodarczej może być zmieniona

Najpopularniejszą formą działalności gospodarczej w Polsce jest jednoosobowa działalność gospodarcza.

Jednak z artykułu pod tytułem „Formy prowadzenia działalności gospodarczej – działalność jednoosobowa czy spółka?” dowiadujemy się, że zawsze można zmienić prawną formułę prowadzenia firmy i dostosować ją do nowych oczekiwań przedsiębiorcy oraz do aktualnego etapu jej rozwoju.

Źródło: Fundacja Polska Bezgotówkowa / FPB