Krzysztof Nowicki został powołany na wiceprezesa zarządu Grupy Lotos

Krzysztof Nowicki został powołany na wiceprezesa zarządu Grupy Lotos
Krzysztof Nowicki. Źródło: Twitter/Lotos
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada Nadzorcza Grupy Lotos powołała Krzysztofa Nowickiego do składu zarządu X. wspólnej kadencji powierzając mu stanowisko wiceprezesa zarządu ds. fuzji i przejęć z dniem 26 stycznia, podała spółka.

Krzysztof Nowicki ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbył także studia podyplomowe w zakresie prawa spółek na Uniwersytecie Łódzkim. Posiada tytuł zawodowy radcy prawnego.

W 2010 r. został dyrektorem departamentu prawnego w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z siedzibą w Bełchatowie, a następnie wiceprezesem zarządu ds. korporacyjnych i zarządzania majątkiem. Był prezesem zarządu GKS Bełchatów.

Od 2016 r. był prezesem Lotos Oil Sp z o.o. W latach 2018-2020 dodatkowo pełnił funkcję dyrektora ds. korporacyjnych Grupy Lotos, od 2020 r. dyrektor ds. strategii i relacji inwestorskich Grupy Lotos, przewodniczącego rady nadzorczej Lotos Asfalt, Lotos Infrastruktura, RCEkoenergia.

Pełni funkcje doradcze w istotnych projektach inwestycyjnych, a także w zakresie kształtowania organizacji, podano w komunikacie.

Czytaj także: Marian Krzemiński zrezygnował z funkcji wiceprezesa Lotosu

Marian Krzemiński złożył rezygnację

Wcześniej dziś spółka podała, że Marian Krzemiński złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu Grupy Lotos z dniem 1 marca 2021 roku. Jako powód rezygnacji Marian Krzemiński wskazał przyczyny osobiste.

Krzemiński pełnił funkcję wiceprezesa ds. inwestycji i innowacji Grupy Lotos od 25 lipca 2019 roku, wchodząc w skład zarządu X kadencji.

Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz Central Connecticut State University.

Karierę zawodową rozpoczął w 1985 roku w Zakładach Górniczych Polkowice – oddział KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie, gdzie w latach 1999 – 2002 piastował funkcję prezesa Zarządu, dyrektora generalnego.

Pracował również w Drugim Narodowym Funduszu Inwestycyjnym w Warszawie (dyrektor inwestycyjny/prokurent), współpracował z firmą Ernst&Young w zakresie audytu wewnętrznego, prowadził projekty doradcze realizowane dla grupy BNP Paribas Assurance.

Świadczy również usługi doradcze i konsultingowe pod własną firmą. W latach 2016 – 2019 pełnił funkcję doradcy Zarządu w Polskim Funduszu Rozwoju S.A.

Posiada doskonałe umiejętności w zakresie przetwarzania danych, zastosowań matematyki i statystyki w ekonomii i zarządzaniu, modelowaniu i optymalizacji procesów operacyjnych, zarządzania projektami, analiz sprzedaży, portfeli klientów, ich ryzyka oraz business intelligence.

Obszary szczególnych kompetencji to zarządzanie projektami i przedsiębiorstwami, planowanie strategiczne i marketingowe, analizy rynków, analizy ekonomiczne.

Czytaj także: Zofia Paryła nową prezeską Grupy Lotos

Skład zarządu koncernu

Obecnie w skład zarządu koncernu wchodzą:

prezes Zofia Paryła,

wiceprezes ds. strategii i rozwoju Artur Cieślik,

wiceprezes ds. produkcji i handlu Piotr Walczak oraz

wiceprezes ds. korporacyjnych Jarosław Wittstock.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 29,49 mld zł w 2019 r.

Źródło: ISBnews