Kredyty frankowe: posiedzenie Sądu Najwyższego przełożone

Kredyty frankowe: posiedzenie Sądu Najwyższego przełożone
Fot. stock.adobe.com/Comugnero Silvana
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Terminu posiedzenia całego składu Izby Cywilnej w sprawie z wniosku Pierwszego Prezesa SN o rozstrzygnięcie zagadnień prawnych dotyczących tematyki kredytów denominowanych i indeksowanych w walutach obcych zostało przesunięte z 25 marca na 13 kwietnia, poinformował Sąd Najwyższy.

„W związku z trwającą hospitalizacją Pierwszego Prezesa SN, zarządzeniem nr 31/2021 z dnia 17 marca 2021 r. termin posiedzenia całego składu Izby Cywilnej w sprawie z wniosku Pierwszego Prezesa SN o rozstrzygnięcie zagadnień prawnych dotyczących tematyki kredytów denominowanych i indeksowanych w walutach obcych (sygn. akt III CZP 11/21) został zmieniony z dnia 25 marca 2021 r. na dzień 13 kwietnia 2021 r.” – czytamy w komunikacie. 

Czytaj także: Ugody frankowe, dla kogo i na jakich zasadach?

Jednocześnie SN poinformował, że czynności w tej sprawie podejmowane są sprawnie i terminowo. W ubiegłym tygodniu do sędziów została wysłana notatka Biura Studiów i Analiz SN, jak również referat sędziego sprawozdawcy. 

Czytaj także: Kredyty frankowe: ugoda czy regulacja? Możliwe rozwiązania problemu frankowiczów w Polsce >>>

Na posiedzeniu niejawnym ws. wniosku pierwszego prezesa SN, które odbyło się na początku lutego zdecydowano, że sprawa będzie rozpoznana na posiedzeniu niejawnym. Jednak – jak wskazano – „ze względu na ogromne zainteresowanie opinii publicznej oraz mediów, odzwierciedlające doniosłość społeczną zagadnień prawnych przedstawionych składowi całej Izby Cywilnej SN, pierwszy prezes zamierza zarządzić (…) publiczne ogłoszenie uchwały obejmujące również prezentację ustnych jej motywów”. 

Źródło: ISBnews