Kredyt lub pożyczka na wakacje 2021, czy jest specjalna oferta?

Kredyt lub pożyczka na wakacje 2021, czy jest specjalna oferta?
Fot. stock.adobe.com/studio v-zwoelf
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Czy banki i firmy pożyczkowe mają specjalną ofertę kredytowo-pożyczkową na tegoroczne wakacje? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, o czym przekonał się Bohdan Szafrański.

Po okresie restrykcji i strat związanych z pandemią firmy zarabiające na turystyce zapewne będą chciały poprawić swoje wyniki finansowe, podnosząc ceny na usługi. Liczą też, że będziemy chcieli odreagować miniony rok i głębiej sięgniemy do kieszeni, a jeśli nas nie stać, weźmiemy kredyt lub pożyczkę.

Nie ma specjalnej oferty, ale jest w czym wybierać

Jak wynika z opublikowanego właśnie badania przeprowadzonego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, w tym roku urlop planuje zdecydowanie więcej osób niż w minionym.

Tylko co piąty pytany deklaruje, że na wakacje nie pojedzie i jest to wyraźnie mniej osób niż rok temu.

Zapytaliśmy jakie oferty wakacyjne proponują banki i firmy pożyczkowe. Jak się okazało, specjalnych oferta wakacyjnych raczej nie ma, ale i tak jest w czym wybierać.

Co proponują PKO BP, Bank Millennium i BOŚ?

PKO Bank Polski udziela pożyczek gotówkowych na dowolny cel, może być nim wakacyjna podróż za granicę lub po Polsce. Aktualnie dla osób, które nie korzystały jeszcze z pożyczki/kredytu gotówkowego bank ma ofertę pożyczki bez prowizji ze spłatą do 24 miesięcy i RRSO 7,45%.

Wypłata nawet w 30 sekund od akceptacji umowy oraz całkowicie online przez aplikację IKO lub serwis iPKO.

Bank Pekao nie ma specjalnej oferty pożyczki na wakacje, ale można skorzystać z Pożyczki Ekspresowej i przeznaczyć środki na sfinansowanie wypoczynku.

Bank Millennium też nie ma oferty stricte wakacyjnej. Obecnie dostępna jest promocja Pożyczki Gotówkowej z prowizją 0 zł, gdzie za każde pożyczone 5 tys. zł klient płaci 120 zł rat. Pożyczka jest z ubezpieczeniem od utraty pracy czy choroby i RRSO 15,32%. Można pożyczyć nawet do 20 tys. zł. Promocja trwa do 31 sierpnia tego roku.

Wakacje to zwykle okres większych wydatków związanych z realizacją planów urlopowych i dlatego Bank Ochrony Środowiska w poprzednich latach oferował klientom w okresie letnim pożyczki na preferencyjnych warunkach, tak by mogli je przeznaczyć na wakacyjny wypoczynek. W tym roku również pracuje nad tym, by taki produkt zaoferować.

Promocja na majówkę i powitalny kredyt gotówkowy

mBank też nie ma w tej chwili specjalnej oferty wakacyjnej. Klienci mogą korzystać ze standardowych promocji. Do 24 maja włącznie trwa promocja „0% na majową domówkę” z RRSO 78,82% i prowizją 0%.

Jak mówi Marta Delinowska, starszy specjalista ds. Produktów Kredytowych w banku Crédit Agricole – „Zależy nam, aby wspierać naszych klientów o każdej porze roku. Mamy dla nich różnorodne oferty kredytowe, które może dobrać doradca w rozmowie z klientem – znając jego potrzeby i sytuację finansową. Klienci oczywiście sami mogą wybrać najlepszą dla siebie propozycję i zaciągnąć kredyt bez wychodzenia z domu. W związku z wakacjami klientom, którzy planują mniejsze wydatki, szczególnie polecamy bezpłatny „Powitalny kredyt gotówkowy” – do 3 tys. zł na 12 miesięcy.

Oprocentowanie wynosi 0%, prowizja 0 zł, RRSO 0%. Z oferty mogą skorzystać klienci, którzy wcześniej nie zaciągali u nas kredytu i założą konto osobiste. Klientom, którzy chcą więcej przeznaczyć na wakacje, proponujemy kredyt w ofercie promocyjnej „Na dobry początek – edycja 2” – do 10 000 zł, do 60 rat.  Oferta dostępna jest dla nowych kredytobiorców, którzy otworzą konto osobiste. Prowizja wynosi 0 zł, oprocentowanie stałe 7,19%, RRSO 7,43%”.

Jak uzupełnia Piotr Skoczek, dyrektor Departamentu Zarządzania Produktami Kredytowymi w Crédit Agricole, bank spodziewa się większego zainteresowania ofertą kredytową niż rok temu. Już teraz obserwuje wzrastającą liczbę klientów chętnych do sfinansowania swoich potrzeb kredytem gotówkowym. Może to wynikać ze stabilniejszej sytuacji finansowej klientów i mniejszych obaw co do przyszłości – mamy już za sobą roczne doświadczenie funkcjonowania w pandemii. W przypadku części klientów, którzy wcześniej częściej finansowali swoje potrzeby z oszczędności, może to wynikać z chęci pozostawienia sobie poduszki finansowej i niekorzystania z zaoszczędzonych pieniędzy.

Firmy pożyczkowe, oferta standardowa

Jak wygląda oferta firm pożyczkowych? Jak poinformował nas Vivus – nie ma ofert sezonowych, które by różniły się od standardowej, ponieważ podstawą produktu jest jego prostota – pożyczka spłacana w jednej racie.

Natomiast cały rok robione są promocje dla wybranych grup klientów, a także kierowane do osób poszukujących finansowania w określonym kontekście.

Okresem, który jest kluczowy dla pożyczek wakacyjnych, jest czas zakupów wycieczek zorganizowanych. Tam nie można zaczekać z płatnością, ponieważ dobre oferty i promocje znikają bardzo szybko. Jest to typowa sytuacja, gdy może pomóc pożyczka krótkoterminowa – klient wie, że niedługo będzie miał pieniądze, ale wydatek nie może zaczekać.

Także przed nami czas wiosennych remontów w domu i ogrodzie, później zakup wycieczek wakacyjnych, niespodziewane wakacyjne wydatki i sezon na powrót do szkoły. Tak w skrócie z punktu widzenia firmy Vivus wygląda kalendarz potrzeb pożyczkobiorców na najbliższe miesiące.

Źródło: aleBank.pl