Kredyt hipoteczny ze stałą stopą na 5 lat w ofercie mBanku

Kredyt hipoteczny ze stałą stopą na 5 lat w ofercie mBanku
Fot. stock.adobe.com/Tomasz Warszewski
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
mBank wprowadził do oferty kredyt hipoteczny z oprocentowaniem stałym na 5 lat, podał bank. Oferta dostępna jest dla nowych oraz obecnych klientów, którzy spłacają już kredyt hipoteczny.

„Od 30 czerwca br. kredyty hipoteczne mBanku dla osób fizycznych na zakup nieruchomości mieszkalnej dostępne są także z oprocentowaniem stałym. Jeśli kredytobiorca zdecyduje się na takie rozwiązanie to przez 5 lat na wysokość jego raty nie będzie wpływać zmienna stawka WIBOR. Ale w tym czasie nie będzie też można skorzystać z oprocentowania zmiennego. Dwa miesiące przed upływem 5-letniego terminu bank przedstawi nową wysokość oprocentowania stałego na kolejne 5 lat. Klient będzie mógł z niej skorzystać lub przejść na oprocentowanie zmienne, uzależnione od stawki WIBOR” – czytamy w komunikacie.

Klienci posiadający już kredyt hipoteczny w mBanku też mogą skorzystać z oferty

Ze stałego oprocentowania kredytu mogą też skorzystać klienci, którzy posiadają już w banku kredyt hipoteczny i spełniają następujące warunki: do spłaty kredytu pozostało co najmniej 5 lat i 2 miesiące; wypłacili wszystkie transze kredytu; nie korzystali z odroczenia spłaty raty (np. wakacje kredytowe), a kredyt jest w złotych, podano.

Wysokość oprocentowania stałego jest ustalana indywidualnie

Wysokość oprocentowania stałego jest ustalana indywidualnie, w zależności od marży, jaką kredytobiorca otrzymał zawierając umowę o udzielenie kredytu. Zmiana oprocentowania jest bezpłatna i wymaga zawarcia aneksu do umowy, który także nie wiąże się z opłatami, wskazano również.

Cały proces kredytowy może być przeprowadzony zdalnie

Zarówno w przypadku obecnych, jak i nowych klientów, cały proces kredytowy może być przeprowadzony zdalnie. Klient do banku przychodzi jedynie, by podpisać gotową umowę, podsumowano.

Czytaj także: mBank: zysk netto grupy w I kw. wyniósł 317,1 mln zł >>>

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku. Aktywa razem banku wyniosły 178,87 mld zł na koniec 2020 r.

Źródło: ISBnews