Kredyt Banku Pekao na studia medyczne: ostatnia szansa, by złożyć wniosek na ten rok akademicki

Kredyt Banku Pekao na studia medyczne: ostatnia szansa, by złożyć wniosek na ten rok akademicki
Fot. stock.adobe.com/Robson90
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od 3 października w Banku Pekao można składać wnioski na finansowanie studiów na kierunku lekarskim za rok akademicki 2022/2023 i kolejne lata. Wniosek można złożyć tylko w ciągu 21 dni od rozpoczęcia semestru. Po upływie tego terminu o kredyt będzie można ubiegać się dopiero na początku kolejnego semestru.

Kredyt na studia medyczne cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem przyszłych lekarzy. Do tej pory w Banku Pekao S.A. złożono ponad 800 wniosków i uruchomiono ponad 12 mln zł pierwszych transz kredytu na refundację poniesionych opłat w roku akademickim 2021/2022. Spłatę każdego kredytu poręcza BGK i nie pobiera za to opłaty.

Jak otrzymać kredyt na studia medyczne w Banku Pekao?

Aby  otrzymać kredyt, wystarczy złożyć wniosek w dowolnym oddziale Banku Pekao S.A. Oprócz wniosku potrzebny będzie tylko dokument tożsamości i zaświadczenie z uczelni, które potwierdzi, że wnioskujący jest studentem na płatnym kierunku lekarskim. Maksymalna wysokość semestralnej transzy kredytu zależy od tego, kiedy student rozpoczął studia.

Czytaj także: W Banku Pekao preferencyjne kredyty na studia medyczne >>>

Studenci, którzy rozpoczynają studia w roku akademickim 2022/2023 mogą otrzymać kredyt z maksymalną transzą 20 tys. złotych na semestr, czyli nawet 240 tys. złotych w ciągu 6 lat studiów. BGK w całości umorzy kredyt jeśli student przepracuje 10 lat, w ciągu maksymalnie 12 lat od zakończenia studiów (okres ten skraca się, jeśli kredyt był udzielony na mniej niż 6 lat studiów), w publicznym systemie ochrony zdrowia w Polsce oraz uzyska tytuł specjalisty w dziedzinie uznanej za priorytetową. Aktualny wykaz priorytetowych dziedzin medycyny znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 30 czerwca 2020 r.

Źródło: Bank Pekao SA