Koronawirus: kiedy znoszenie kolejnych obostrzeń? Otwarcie siłowni możliwe za dwa tygodnie

Koronawirus: kiedy znoszenie kolejnych obostrzeń? Otwarcie siłowni możliwe za dwa tygodnie
Fot: Krystian Maj/KPRM
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Według wicepremier, szefowej Ministerstwa Rozwoju Jadwigi Emilewicz otwarcie siłowni może nastąpić już za dwa tygodnie. W tym tygodniu kontynuowane będą konsultacje z branżą fitness - poinformowała wicepremier.
.@JEmilewicz: otwarcie siłowni może nastąpić już za dwa tygodnie. W tym tygodniu kontynuowane będą konsultacje z branżą fitness #koronawirus #COVID19

O stopniowym poluzowywaniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa premier Mateusz Morawiecki poinformował w połowie kwietnia. Zostało ono podzielone na cztery etapy.

Od poniedziałku ruszył trzeci etap „odmrażania” gospodarki, w ramach którego ponownie otwarto m.in. restauracje oraz salony fryzjerskie. Zgodnie z zapowiedziami umożliwienie działania siłowni oraz klubów fitness możliwe będzie dopiero w ostatnim, czwartym etapie.

Czytaj także: Odmrażanie gospodarki: otwierają się restauracje i bary, dwa miesiące lockdownu katastrofalne w skutkach dla gastronomii >>>

O to, kiedy to nastąpi, na antenie Radia Zet pytana była wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. „Kolejne etapy ogłaszane są mniej więcej w odstępach dwutygodniowych, bo dwa tygodnie to jest czas, w którym wirus się rozwija, a my możemy zobaczyć, ile jest nowych przypadków” – podkreśliła wicepremier.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >>>

Dopytywana, czy w takim razie kluby fitness mogą być otwarte za dwa tygodnie czy będzie to dłuższy okres czasu, Emilewicz odparła: „Być może będzie to już za dwa tygodnie”.

Konsultacje z branżą fitness

Jak podkreśliła, w tym tygodniu kontynuowane będą prowadzone już wcześniej konsultacje z branżą fitness. „Wiemy, że odporność na koronawirusa mają większą ci, którzy są sprawni i zdrowi, więc możliwość uprawiania sportu, rekreacji jest także bardzo ważna” – przyznała. „Ja rozmawiałam z kilkoma sieciami ogólnopolskimi, chcemy też przygotować wytyczne” – dodała.

Bądź na bieżąco z tematem koronawirusa – zapisz się na nasz newsletter >>>

Wicepremier podkreśliła przy tym, że wszystko zależy od wytycznych udzielanych przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, na podstawie których decyzję podejmuje premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: PAP BIZNES