Konto w Banku Pekao można otworzyć z wykorzystaniem aplikacji mObywatel

Konto w Banku Pekao można otworzyć z wykorzystaniem aplikacji mObywatel
Fot. stock.adobe.com/piter2121
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W ubiegłym roku Bank Pekao jako pierwszy w kraju umożliwił zakładanie konta na selfie przy użyciu e-dowodu. Teraz bank wprowadził kolejną nowość – weryfikację tożsamości z wykorzystaniem aplikacji mObywatel.

Aplikacji mObywatel na swoich telefonach używa już niemal 7 mln osób. Liczba ta stale rośnie, ponieważ aplikacja jest systematycznie wzbogacana o kolejne funkcjonalności, które pozwalają załatwić wiele spraw urzędowych bez tzw. „plastiku”. Posiadacze aplikacji mogą przy jej pomocy otworzyć konto w Banku Pekao.

Jednym z filarów strategii Banku Pekao jest zapewnienie klientom prostego i bezpiecznego bankowania.

– Dlatego cały czas poszukujemy rozwiązań, które pomogą nam zrealizować ten cel. Kolejnym z nich jest umożliwienie zakładania konta w naszym banku przy pomocy aplikacji mObywatel. Mamy w niej dostęp do najważniejszych danych, przy jej pomocy możemy potwierdzić naszą tożsamość. Teraz  klienci mogą ją również wykorzystać do zakładania rachunku naszym banku, co nas niezwykle cieszy mówi Wojciech Werochowski, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Detalicznej.

Czytaj także: Bank Pekao: płatności za parkingi już w aplikacji PeoPay >>>

Ułatwianie życia Polakom – to główny cel naszej aplikacji. Stale ją rozwijamy, dodajemy kolejne cyfrowe dokumenty, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników – mówi minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera. – mObywatel jest elektronicznym portfelem, który każdy z nas może mieć w swoim smartfonie. To darmowa aplikacja, dzięki której obywatele mogą w bezpieczny sposób pobierać i okazywać swoje dane, realizować eRecepty bez podawania numeru PESEL, przechowywać potwierdzenie odbytego szczepienia przeciwko COVID-19, potwierdzać nabyte uprawnienia kierowcy, czy korzystać z mLegitymacji szkolnej lub studenckiej. Wiele europejskich państw stawia nas za przykład – dodaje.

Jak założyć konto w Banku Pekao przy pomocy aplikacji mObywatel?

Założenie konta w Banku Pekao przy pomocy aplikacji mObywatel jest bardzo proste. Wystarczy zainstalować na swoim telefonie aplikację PeoPay i wybrać opcję „Zostań klientem Pekao”. Weryfikacja za pomocą aplikacji mObywatel  jest błyskawiczna. Wystarczy skopiować wygenerowany w aplikacji PeoPay kod do weryfikacji, następnie zalogować się do aplikacji mObywatel i wybrać opcję przekaż dane instytucji bądź firmie. Następnie należy wkleić kod do aplikacji mObywatel oraz potwierdzić przekazanie danych do Banku Pekao. Wszystkie niezbędne dane klienta potrzebne do otwarcia rachunku zostaną przekazane do banku automatycznie. W kolejnym kroku aplikacja zrobi klientowi selfie. Po uzupełnieniu danych, klient zatwierdzi umowę kodem przesłanym w SMS, po czym ustali numer PIN do logowania w aplikacji PeoPay.

Proces jest dostępny w aplikacji z systemem operacyjnym Android oraz iOS.

Konto na selfie

Bank Pekao jako pierwszy w Polsce w 2019 r.  udostępnił swoim klientom możliwość zdalnego zakładania konta z wykorzystaniem zdjęcia twarzy. Do tej pory z rozwiązania skorzystało już blisko 150 tys. osób. Aby zapewnić jak największą wygodę i bezpieczeństwo danych klienta usługa jest nieustannie rozwijana.

Drugim procesem, w którym klienci Banku Pekao będą mogli wykorzystać aplikację mObywatel będzie zdalne zawarcie umowy o korzystanie z bankowości elektronicznej, jeśli do tej pory jej oni nie posiadali. W tym przypadku zawieranie umowy przebiega w ten sam sposób, co przy zakładaniu konta na selfie. To umożliwi klientom korzystanie z aplikacji PeoPay i serwisu internetowego Pekao24 bez konieczności wizyty w oddziale.

W procesie weryfikacji tożsamości z wykorzystaniem aplikacji mObywatel bank wykorzystuje również oprogramowanie dostarczone przez polski start-up Identt. Aplikacja oparta o technologię Machine Learning oraz głębokich sieci neuronowych wykorzystywana jest między inny w procesie porównywania wizerunku twarzy oraz analizie przesłanego materiału video. Dzięki temu cały proces jest jeszcze bardziej bezpieczny.

Źródło: Bank Pekao SA