Konkurs dla uczniów: „Mój wymarzony zawód przyszłości”

Konkurs dla uczniów: „Mój wymarzony zawód przyszłości”
Źródło: FPB
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Fundacja Polska Bezgotówkowa rozpoczęła wyjątkowy konkurs, który ma na celu zachęcić uczniów do tego, aby pomyśleli o swojej przyszłości zawodowej. Na autorów najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody. Pomysłodawcą i sponsorem konkursu jest Fundacja Polska Bezgotówkowa. Organizatorem Warszawski Instytut Bankowości.

– W ciągu najbliższych 20-25 lat ponad połowa istniejących dziś profesji zniknie z rynku pracy na skutek zmian technologicznych, a 65% dzieci obecnie zaczynających naukę będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją.

Chcemy już dzisiaj zachęcić dzieci i młodzież do tego, aby zaczęli myśleć o swojej przyszłości i kierunku rozwoju zawodowego. Dzięki temu, będą mogli lepiej przygotować się na zmiany i wyzwania, które czekają na nich na rynku pracy – mówi Joanna Erdman, prezes Zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Warunki udziału w Konkursie

Konkurs skierowany jest dla uczniów klas VI-VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Aby wziąć w nim udział należy zapoznać się z lekcją „Klucz do sukcesu czy wymóg codzienności – o kompetencjach cyfrowych i zawodach przyszłości”, którą poprowadziła Joanna Erdman, prezes Zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Następnie na podstawie zdobytej wiedzy młodzież musi przygotować krótki tekst (max. 1500 znaków ze spacjami) opisujący wymarzony zawód przyszłości.

Zgłoszenie konkursowe należy przesłać do 6 marca 2023 r. na adres e-mailowy: konkurs@wib.org.pl.

Atrakcyjne nagrody dla 15 laureatów

Na autorów najciekawszych i najbardziej zaskakujących prac czekają atrakcyjne nagrody: tablety, zegarki sportowe, bony do Empiku czy roczne dostępy do platformy Legimi.

Jury wybierze aż 15 laureatów konkursu.

Więcej informacji o konkursie: TUTAJ

oraz

https://gotowibezgotowkowi.pl/blog/kompetencje-przyszlosci

Fundacja Polska Bezgotówkowa

Fundacja została powołana w celu podejmowania działań w zakresie rozwoju płatności bezgotówkowych w Polsce, w szczególności poprzez rozbudowę sieci akceptacji instrumentów płatniczych, upowszechniania i promocji obrotu bezgotówkowego, a także działania na rzecz budowy innowacji technologicznych w płatnościach.

Interesariuszami Fundacji są:  Mastercard, Visa, Ministerstwo Finansów, Związek Banków Polskich, a także banki i agenci rozliczeniowi.

Źródło: BANK.pl