Komputronik korzysta z podpisu elektronicznego mSzafir

Komputronik korzysta z podpisu elektronicznego mSzafir
Źródło: KIR
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komputronik wyposażył agentów sieci swoich sklepów stacjonarnych w mobilny, kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir. Dzięki współpracy z KIR, firma zoptymalizuje procesy sprzedaży i obiegu dokumentów.

mSzafir to nowatorska, mobilna wersja kwalifikowanego podpisu elektronicznego. W odróżnieniu od standardowej wersji e-podpisu, mSzafir jest produktem w pełni cyfrowym, który nie wymaga stosowania fizycznych urządzeń, takich jak karty i czytniki. Dzięki tej usłudze można podpisać dowolny dokument na każdym urządzeniu podłączonym do internetu. Rozwiązanie dostarczane przez KIR umożliwia całkowicie zdalne prowadzenie spraw prywatnych, biznesowych i urzędowych, bez konieczności drukowania dokumentów, wysyłania ich kurierem czy ponoszenia kosztów archiwizacjiTeraz z mSzafir korzystać będą także agenci sklepów Komputronik, którzy przy jego pomocy będą zdalnie podpisywać wszelkie dokumenty handlowe, co znacząco skróci czas realizacji transakcji.

Czytaj także: mBank wprowadził podpis kwalifikowany mSzafir >>>

– Komputronik to jeden z najbardziej lubianych przez klientów sklepów internetowych, ale też sieć sklepów stacjonarnych, zlokalizowanych w największych miastach takich, jak Poznań, Warszawa, Wrocław, Kraków, Szczecin, Łódź, Gdańsk, Lublin, Białystok. Kluczowe znaczenie ma dla nas kontakt z klientami, a tym samym jakość realizacji zamówień. Dlatego wdrażamy rozwiązania, jak mobilny podpis elektroniczny mSzafir, które podnoszą komfort pracy salonów. Implementacja mSzafir skraca do minimum czas potrzebny do przeprocesowania dokumentów i umów. To w naszej branży i przy bezpośrednim kontakcie z klientem wartość nie do przecenienia – podkreśla Robert Romanowski, Dyrektor Operacyjny Sieci Komputronik.

Czytaj także: PKO BP: firmy i przedsiębiorstwa wykorzystają mSzafir do podpisu dokumentów kredytowych >>>

Komputronik plasuje się w pierwszej dziesiątce największych spółek teleinformatycznych w Polsce. Posiada oddziały w Warszawie i Katowicach oraz sieć dystrybucji obejmującą prawie 140 salonów własnych, franczyzowych oraz partnerskich na obszarze całego kraju.

– mSzafir jest wykorzystywany zarówno przez klientów indywidualnych, jak i przez korporacje. To narzędzie, które upraszcza i przyspiesza cyfrowy obieg dokumentów w kontaktach wewnętrznych i zewnętrznych, pozwalając na uzyskanie znaczących oszczędności – komentuje Elżbieta Włodarczyk, dyrektor Linii biznesowej podpis elektroniczny w KIR.

Wśród naszych klientów są firmy, w których zastosowanie e-podpisu pozwoliło na redukcję kosztów obsługi dokumentów papierowych o 75%. Z pewnością argument finansowy jest przeważający, ale warto podkreślić, że zastosowanie e-podpisu ma także przełożenie na dbałość o zrównoważony rozwój i zielony ład.

KIR oferuje mSzafir w dwóch wariantach

KIR oferuje mSzafir w dwóch wariantach – w wersji jednorazowej, do podpisania pojedynczego dokumentu oraz z długim terminem ważności – na 1 rok lub 2 lata, do podpisywania wielu dokumentów. Przed uzyskaniem certyfikatu jednorazowego, użytkownik potwierdza swoją tożsamość korzystając z bankowości elektronicznej. W przypadku mSzafir z długim terminem ważności,  tożsamość można potwierdzić na jeden z trzech sposobów: z wykorzystaniem bankowości elektronicznej, przy użyciu standardowej wersji certyfikatu kwalifikowanego zapisanego na karcie Szafir lub osobiście w placówce KIR. mSzafir spełnia wszystkie kryteria bezpieczeństwa określone w unijnym rozporządzeniu eIDAS.

W 2020 r. mSzafir zdobył tytuł Projekt Roku w Konkursie Kongresu Gospodarki Elektronicznej oraz Projekt Fintech 2020 w III edycji Mapy Polskiego Fintechu portalu cashless.pl. W 2021 r. mSzafir został wyróżniony nagrodą Digital Excellence Awards 2021 w kategorii Digital Strategic Perspective.

Źródło: Krajowa Izba Rozliczeniowa / KIR