Kolejne Banki Spółdzielczej Grupy Bankowej oferują swoim Klientom przelewy Express Elixir

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

W grupie SGB rośnie liczba banków, udostępniających przelewy natychmiastowe, realizowane w obsługiwanym przez KIR systemie Express Elixir. Już teraz Klienci Spółdzielczego Banku Ludowego im. ks. P. Wawrzyniaka w Śremie, Banku Spółdzielczego w Gniewie, Banku Spółdzielczego w Gryfinie, Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu, Banku Spółdzielczego Ziemi Łowickiej w Łowiczu oraz Powiatowego Banku Spółdzielczego w Policach mogą korzystać z nowej możliwości przesyłania środków pomiędzy rachunkami prowadzonymi w różnych bankach, w czasie liczonym w sekundach.

W naszej działalności łączymy nowoczesność z tradycją. Banki Spółdzielcze już od ponad 150 lat wychodzą naprzeciw oczekiwaniom Klientów. Chcemy, aby mieli oni do dyspozycji nowoczesne i bezpieczne usługi, które ułatwiają codzienne życie. Dlatego grono banków, w których dostępne są przelewy natychmiastowe, systematycznie wzrasta – podkreśla Paweł Masadyński, wiceprezes Zarządu SGB-Banku S.A. – Przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir są realizowane w czasie niemal rzeczywistym. Dzięki temu Klienci Banków Spółdzielczych, należących do Spółdzielczej Grupy Bankowej, mogą przenosić środki pomiędzy rachunkami w wybranym momencie. To rozwiązanie jest przydatne nie tylko wtedy gdy zależy nam na pilnym uregulowaniu należności, ale także w codziennym zarządzaniu finansami, zarówno domowymi, jak i firmowymi. Cieszymy się, że kolejni Klienci Banków Spółdzielczych zrzeszonych w naszej grupie mogą korzystać z tej nowoczesnej usługi – mówi Paweł Masadyński.

Jako pierwsze przelewy natychmiastowe w Spółdzielczej Grupie Bankowej pod koniec sierpnia br. wdrożyły Bank Spółdzielczy w Gnieźnie i Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdańskim. Z początkiem października do systemu Express Elixir przystąpił Spółdzielczy Bank Ludowy im. ks. P. Wawrzyniaka w Śremie, a obecnie przelewy te wprowadzają kolejne banki Spółdzielczej Grupy Bankowej. Już teraz z przelewów natychmiastowych mogą korzystać Klienci Banku Spółdzielczego w Gniewie, Banku Spółdzielczego w Gryfinie, Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu, Banku Spółdzielczego Ziemi Łowickiej w Łowiczu oraz Powiatowego Banku Spółdzielczego w Policach.

Klienci Banków Spółdzielczych oczekują dostępu do najlepszych i najbardziej nowoczesnych rozwiązań na rynku. Znaczenie szybkości i bezpieczeństwa zleceń realizowanych w naszym systemie płatności natychmiastowych potwierdza rosnąca popularność przelewów Express Elixir – mówi Michał Szymański, wiceprezes Zarządu KIR. – We wrześniu br. odnotowaliśmy rekordową liczbę i wartość transakcji od początku funkcjonowania tej usługi. Rozliczyliśmy wówczas ponad 135 tys. przelewów natychmiastowych o wartości blisko 617 mln zł – dodaje Michał Szymański.

Bezpieczeństwo rozliczeń w systemie Express Elixir gwarantuje KIR, kluczowa instytucja infrastrukturalna polskiego sektora bankowego, która od ponad 20 lat wspiera rozwój usług bankowych i elektronicznej wymiany informacji. System Express Elixir umożliwia wykonanie przelewu w czasie liczonym w sekundach, niezależnie od pory dnia czy tygodnia. Dzięki temu klient banku zachowuje pełną kontrolę nad momentem realizacji transakcji.

Lista banków, które udostępniają swoim klientom Express Elixir dostępna jest pod adresem http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci.

Źródło: KIR