KNF zatwierdziła prospekt Marvipolu

KNF zatwierdziła prospekt Marvipolu
Fot. stock.adobe.com/MOZCO Mat Szymański
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Marvipol Development sporządzony w związku z ofertą publiczną i zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym obligacji emitowanych w ramach drugiego programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 200 mln zł.

Firma inwestycyjna to Michael/Ström Dom Maklerski, podano w komunikacie.

Drugi publiczny program emisji obligacji

W czerwcu br. Marvipol Development ustalił drugi publiczny program emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 200 mln zł. Jak wówczas informowano, obligacje będą mogły być oferowane w terminie dwunastu miesięcy od dnia zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego prospektu emisyjnego podstawowego spółki.

Czytaj także: KNF zatwierdziła program emisji obligacji Kruk o wartości do 700 mln zł >>>

Marvipol Development jest jednym z polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność – za pośrednictwem spółek celowych – w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka – w następstwie podziału Marvipol S.A. – z dniem 1 grudnia 2017 r. przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol S.A. od 1996 r.

Źródło: ISBnews