KNF zatwierdziła program emisji obligacji Kruk o wartości do 700 mln zł

KNF zatwierdziła program emisji obligacji Kruk o wartości do 700 mln zł
Kruk - logo Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Kruk dot. IX programu emisji obligacji publicznych o wartości do 700 mln zł.

„Zarząd Kruk S.A. informuje, iż w dniu dzisiejszym powziął informację o zatwierdzeniu w dniu 23 sierpnia 2022 roku przez Komisję Nadzoru Finansowego prospektu emisyjnego emitenta sporządzonego w związku z realizacją IX programu” – czytamy w komunikacie.

Kruk planuje wyemitować obligacje o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 700 mln zł

Kruk uchwalił IX program emisji obligacji publicznych 13 maja 2022 r. W jego ramach spółka planuje wyemitować obligacje o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 700 mln zł. Jak wówczas zapowiadano, emisje poszczególnych serii obligacji emitowanych w ramach programu będą realizowane w terminie 12 miesięcy od dnia jego zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Środki na finansowanie ogólnych potrzeb korporacyjnych

Środki pieniężne pozyskane w ramach programu przeznaczone zostaną na finansowanie ogólnych potrzeb korporacyjnych, których podstawowym celem jest osiągnięcie zysku, podano także w maju.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

Źródło: ISBnews