KNF wyraziła zgody na powołanie nowych członków Zarządów w Pocztowym Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie SA i w PTE Allianz Polska SA

KNF wyraziła zgody na powołanie nowych członków Zarządów w Pocztowym Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie SA i w PTE Allianz Polska SA
Fot. KNF
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
KNF opublikował Komunikat ws. decyzji podjętych przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 13 stycznia 2023 roku.

Komisja jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie:

Tomasza Cicirko na stanowisko Członka Zarządu odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem w Pocztowym Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie SA. i Macieja Karasińskiego na Członka Zarządu Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego Allianz Polska SA.

Czytaj także: Nowe podmioty na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego

Po powołaniu Macieja Karasińskiego na członka zarządu, zarząd PTE Allianz Polska pracuje w składzie: Zbigniew Świątek – prezes zarządu oraz Agnieszka Marynowska i Maciej Karasiński jako członkowie zarządu, poinformowała spółka.

Maciej Karasiński był prezesem Aviva PTE od kwietnia 2019 roku, wcześniej przez 5 lat pracował w zarządzie spółki, a z PTE Avivy związany był od 2006 roku.

Dotychczasowy wiceprezes PTE Allianz Polska, Grzegorz Zubrzycki, złożył rezygnację na początku stycznia i zdecydował się kontynuować karierę poza grupą Allianz.

Czytaj także: Zalecenia Komisji Nadzoru Finansowego dla ośmiu banków ws. P2G

Źródło: Komisja Nadzoru Finansowego / KNF, Powszechne Towarzystwo Emerytalne Allianz Polska S.A. / PTE Allianz