KNF utrzymała 200 tys. zł kary dla Open TUŻ

KNF utrzymała 200 tys. zł kary dla Open TUŻ
Fot. stock.adobe.com/MOZCO Mat Szymański
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wydała decyzję ostateczną decyzję utrzymującą w mocy decyzję z 16 lipca 2021 r. nakładającą na Open Life Towarzystwo Ubezpieczeń Życie karę pieniężną w wysokości 200 tys. zł, podał regulator.

Komisja jednogłośnie wydała ostateczną decyzję utrzymującą w mocy decyzję z 16 lipca 2021 r. nakładającą na Open Life Towarzystwo Ubezpieczeń Życie z siedzibą w Warszawie karę pieniężną w wysokości 200 000 zł za: a) brak zapewnienia skutecznego systemu zarządzania aktywami i zobowiązaniami w odniesieniu do ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych w ramach produktu Capital Plus, co stanowi naruszenie art. 56 ust. 1 w związku z art. 57 ust. 2 pkt 2 ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, b) lokowanie środków ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych w ramach produktu Capital Plus w aktywa, których ryzyka Towarzystwo nie mogło właściwie określić, mierzyć oraz którym nie mogło właściwie zarządzać, co stanowi naruszenie art. 276 ust. 1 w związku z art. 276 ust. 2 ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: KNF nałożyła kary pieniężne na Open Life TU Życie i Generali TU; utrzymała dla ZCh Police >>>

Jak podaje KNF, po przeanalizowaniu wniosku Towarzystwa o ponowne rozpatrzenie sprawy, Komisja podjęła decyzję o utrzymaniu w mocy decyzji wydanej w pierwszej instancji. Maksymalny wymiar kary pieniężnej za wskazane naruszenia wynosi 2 266 851,93 zł.

Źródło: ISBnews