KNF obniżyła dodatkowy bufor kapitałowy mBanku na kredyty walutowe

KNF obniżyła dodatkowy bufor kapitałowy mBanku na kredyty walutowe
Fot. stock.adobe.com/Tomasz Warszewski
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego obniżyła wysokość dodatkowego wymogu kapitałowego mBanku związanego z portfelem walutowych kredytów hipotecznych. Bufor ten na poziomie skonsolidowanym wynosić ma 2,12 pkt. proc. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego. Wcześniej było to 2,82 pkt. proc. - podał bank w komunikacie.

Dodatkowy wymóg w zakresie funduszy własnych powinien składać się co najmniej w 75 proc. z kapitału Tier I (co odpowiada wymogowi kapitałowemu na poziomie 1,59 p.p. ponad wartość współczynnika kapitału Tier I) oraz co najmniej w 56 proc. z kapitału podstawowego Tier I (co odpowiada wymogowi kapitałowemu na poziomie 1,19 p.p. ponad wartość współczynnika kapitału podstawowego Tier I).

Czytaj także: mBank: zysk netto grupy w III kw. wyniósł 26,6 mln zł; „prawdopodobieństwo wystawienia banku na sprzedaż bardzo niskie” >>>

Dotychczas wartość dodatkowego wymogu kapitałowego na poziomie skonsolidowanym wynosiła 2,82 p.p. dla łącznego współczynnika kapitałowego, 2,11 p.p. dla współczynnika kapitału Tier I i 1,58 p.p. dla współczynnika kapitału podstawowego Tier I.

mBank podał, że spełnia wymogi KNF w zakresie minimalnych współczynników kapitałowych, zarówno w ujęciu jednostkowym jak i skonsolidowanym. 

Źródło: PAP BIZNES