KNF obniżyła dodatkowy bufor kapitałowy Banku Millennium na kredyty walutowe

KNF obniżyła dodatkowy bufor kapitałowy Banku Millennium na kredyty walutowe
Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego obniżyła wysokość dodatkowego wymogu kapitałowego Banku Millennium związanego z portfelem walutowych kredytów hipotecznych. Bufor ten na poziomie skonsolidowanym wynosić ma 2,79 pkt. proc. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego. Nowy poziom wymogu kapitałowego jest niższy w porównaniu do poprzedniego o 56 pb - podał bank w komunikacie.

Bank Millennium ma utrzymywać fundusze własne w wysokości 2,79 p.p. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z zabezpieczonych hipoteką walutowych kredytów i pożyczek dla gospodarstw domowych, który powinien składać się co najmniej w 75 proc. z kapitału Tier 1 (co odpowiada 2,09 p.p. ponad wartość współczynnika kapitału Tier I) oraz co najmniej w 56 proc. z kapitału podstawowego Tier 1 (co odpowiada 1,56 p.p. ponad wartość współczynnika kapitału podstawowego Tier I).

Czytaj także: KNF obniżyła dodatkowy bufor kapitałowy mBanku na kredyty walutowe >>>

Bank podał, że na dzień sporządzenia raportu spełnia wymogi KNF w zakresie minimalnych współczynników kapitałowych, zarówno w ujęciu jednostkowym, jak i skonsolidowanym.

Źródło: PAP BIZNES