KNF: nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych

KNF: nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo (źródło: KNF)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował we wtorek, że na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisane zostały nowe podmioty: Dawid Zbiżek "E-Prepaid", Wellbe NB Aliance LLC z siedzibą na Saint Vincent i Grenadynach (prowadzący działalność za pośrednictwem platform www.metastocks.org oraz www.metastocks.in) oraz Platformy www.rivafinancialsystems.com i www.blueprintglobalpartners.com.

We wtorek, 3 sierpnia 2021 r. na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisane zostały nowe podmioty:

Dawid Zbiżek „E-Prepaid”

Zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych (nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych). Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot. Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie.

Wellbe NB Aliance LLC z siedzibą na Saint Vincent i Grenadynach (prowadzący działalność za pośrednictwem platform www.metastocks.org oraz www.metastocks.in)

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 1 oraz ust. 2 pkt 2, 3 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Platformy www.rivafinancialsystems.com i www.blueprintglobalpartners.com

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 1 oraz ust. 2 pkt 5 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Przypomnijmy, że na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiają podmioty, wobec których Komisja zdecydowała o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF >>>

Źródło: Komisja Nadzoru Finansowego / KNF