KNF nałożyła na Compensę 65 tys. zł kary za opóźnienia w przyznaniu i wypłacie odszkodowań

KNF nałożyła na Compensę 65 tys. zł kary za opóźnienia w przyznaniu i wypłacie odszkodowań
Źródło: Compensa
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła na Compensę Towarzystwo Ubezpieczeń karę pieniężną w wysokości 65 100 zł za 10 przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowań, podała Komisja.

Komisja Nadzoru Finansowego wydała 27 maja 2022 r. decyzję nakładającą na Compensę Towarzystwo Ubezpieczeń SA Vienna Insurance Group z siedzibą w Warszawie kary pieniężne w łącznej wysokości 65 100 zł za ogółem 10 przypadków naruszenia art. 14 ust. 1‒3 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowań” ‒ czytamy w komunikacie. 

Compensa podjęła szereg działań organizacyjnych i systemowych mających zapobiegać powstawaniu naruszeń prawa w przyszłości, co zostało uwzględnione przy wymiarze kary, podkreślono.

Czytaj także: UOKiK zarzuca Compensie TUnŻ rozszerzanie umów za domniemaną zgodą klienta

Czytaj także: Szef Komisji Nadzoru Finansowego na EKF o nakręcającej się spirali: interwencje fiskalne oznaczają wzrost rentowności długu, straty instytucji finansowych

Źródło: ISBnews