Klienci najchętniej wybierają karty płatnicze PKO Banku Polskiego

Klienci najchętniej wybierają karty płatnicze PKO Banku Polskiego
Fot. PKO BP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PKO Bank Polski jest największym wydawcą kart płatniczych w Polsce, a liczba wszystkich kart obsługiwanych przez bank przekroczyła już 10 mln. To oznacza, że co czwarta osoba w Polsce posługuje się kartą PKO BP.

W ofercie banku dostępne są karty wielowalutowe, debetowe dla najmłodszych klientów, z wizerunkiem ulubionego klubu piłkarskiego z PKO Ekstraklasy, czy posiadające dodatkowo funkcję karty miejskiej. Aż 25 proc. wszystkich transakcji kartami w Polsce dokonywana jest za pomocą kart płatniczych PKO Banku Polskiego.

Czytaj także: PKO BP: asystent głosowy w aplikacji IKO przeanalizuje płatności kartą u dowolnego sprzedawcy >>>

– Liczba wydanych przez PKO Bank Polski kart jest potwierdzeniem, że nasza oferta jest bardzo szeroka i dopasowana do potrzeb każdego klienta. Jednocześnie świadczy to o tym, że klienci coraz bardziej przekonują się do plastikowego pieniądza i wygody oraz bezpieczeństwa, które za tym stoją. Karta płatnicza to szczególny produkt, który praktycznie zawsze mamy przy sobie, często już w telefonie czy w zegarku. Ważne jest, żeby posiadała funkcje, z których korzystamy na co dzień i w wyjątkowych sytuacjach. Nasza karta wydawana do konta osobistego oprócz zwykłej płatności za zakupy posiada dodatkowo funkcję wielowalutową. Oznacza to, że wypłaty gotówki oraz płatności w kraju i za granicą odbywają się bez przewalutowania. Rozwiązanie banku, oferujące kartę wielowalutową, konta walutowe oraz kantor zyskują coraz bardziej na popularności. A to ważne w perspektywie zbliżających się wakacji – mówi Edyta Tararuj, dyrektor Biura Rozwoju Produktów w Departamencie Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim.

Funkcja wielowalutowa

Wszystkie karty debetowe PKO Banku Polskiego wydawane do rachunków są wyposażone w funkcję wielowalutową. Oznacza to, że wypłaty gotówki i płatności w kraju i za granicą (również przez internet) odbywają się bez przewalutowania. Jedna karta może zostać podpięta nawet do 11 kont – osobistego w złotych oraz w walutach: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF. Wydanie takiej karty jest bezpłatne. Wyjątek stanowią karty ze specjalnej galerii. W takim wypadku wydanie karty kosztuje 14,90 zł.

Karty płatnicze PKO Banku Polskiego są używane na całym świecie

W pierwszym kwartale 2022 roku najwięcej transakcji zagranicznych wykonano w Niemczech, Holandii oraz Szwecji, jednak używane są również w najbardziej egzotycznych zakątkach świata poczynając od Antigua i Barbuda czy Curaçao przez Burkina Faso lub Togo, a skończywszy na Wyspie Man czy Grenlandii. Karty płatnicze to wygodne narzędzie, z którego obecnie korzysta już prawie każdy. To jeden z najszybszych i najbardziej popularnych sposobów opłacania zakupów w sklepie stacjonarnym oraz zamówień przez internet. W ciągu ostatnich 6 lat liczba transakcji bezgotówkowych kartami PKO Banku Polskiego wzrosła ponad trzykrotnie.

Pakiet kart kredytowych

Oferta PKO Banku Polskiego to nie tylko karty debetowe, ale również dopasowany do oczekiwań klientów pakiet kart kredytowych. Najczęściej wybieraną jest karta Przejrzysta – płacąc nią klient korzysta z środków na karcie bez dodatkowego oprocentowania do 55 dni i spłaca ją w najbardziej odpowiadający mu sposób – całościowo bez odsetek lub częściowo.

Dla klientów, którzy lubią podróżować i cenią sobie wygodę, bank przygotował kartę kredytową Mastercard Platinium. Osoby korzystające z niej zyskują m.in. ubezpieczenie podróżne w kraju i za granicą dla siebie i bliskich, możliwość płacenia w walutach obcych bez kosztów przewalutowania (również online), wypłacania gotówki z bankomatów za granicą bez dodatkowej prowizji. Dla najbardziej wymagających klientów została przygotowana wyjątkowa karta Visa Infinite, która wyróżnia się wizerunkiem nawiązującym do nazwy karty, jak również szerokim pakietem ubezpieczeniowym i usług dodatkowych.

Prestiżowa karta biznesowa

Klienci korporacyjni PKO Banku Polskiego mogą korzystać z najbardziej prestiżowej biznesowej karty kredytowej – PKO Visa Business Credit Premium. Kartę wyróżnia wyjątkowy wygląd: matowe tło zostało pokryte specjalną powłoką premium printing zabezpieczającą przed zarysowaniami, a skarbonka z logo banku w fortepianowej czerni nadaje całości elegancję. Karty debetowe do kont firmowych, podobnie jak w przypadku kont indywidualnych, mają funkcję wielowalutową z tą różnicą, że karta obsługiwana jest aż w 22 walutach.

Źródło: PKO Bank Polski / PKO BP