Klienci Alior Banku z płatnościami zbliżeniowymi do 100 zł bez PIN-u

Klienci Alior Banku z płatnościami zbliżeniowymi do 100 zł bez PIN-u
Alior Bank - Logo (źródło: Alior Bank)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od 20 marca 2020 r. klienci Alior Banku mogą za pomocą karty płatniczej oraz telefonu z aplikacją Google Pay dokonać transakcji zbliżeniowej bez użycia PIN-u do podwyższonej kwoty 100 zł włącznie. Dotychczasowy limit wynosił 50 zł, zwiększył się więc dwukrotnie.

#ArturOwsianka: Podczas płatności zbliżeniowych system pomimo podwyższonego limitu może poprosić o wprowadzenie kodu PIN dla wybranych transakcji, co wynika z PSD2 #Koronawirus #LimitTransakcji #TransakcjeBezPIN @AliorBankSA

Zmiany te mają na celu podniesienie bezpieczeństwa klientów robiących zakupy stacjonarnie w czasie pandemii koronawirusa i są odpowiedzią na rosnącą popularność płatności bezgotówkowych.

Google Pay dołączył do Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay

Z dniem 20 marca wszyscy klienci Alior Banku posiadający dowolną kartę płatniczą Mastercard mogą płacić zbliżeniowo do kwoty 100 zł bez konieczności wprowadzania kodu PIN. Usługa dotyczy także płatności za pomocą aplikacji Google Pay.

– W oferowanych przez Alior Bank płatnościach Apple Pay, Garmin Pay oraz Fitbit Pay można dokonywać płatności na wyższe kwoty bez użycia PIN ze względu na wykorzystaną autoryzację biometryczną – mówi Artur Owsianka, Dyrektor Departamentu Systemów Płatniczych i Rozliczeń.

Podwyższenie limitu dla transakcji zawieranych zbliżeniowych zostało wprowadzone w systemach Alior Banku automatycznie, nie trzeba przeprowadzać w tym celu dodatkowej aktywacji.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >>>

Rozwiązanie działa na wszystkich wydanych przez bank kartach Mastercard z technologią zbliżeniową.

Wymogi PSD2 nadal aktualne

Wprowadzone zmiany pociągają za sobą konieczność aktualizacji oprogramowania terminali płatniczych przez ich operatorów. Aby transakcja zbliżeniowa do 100 zł bez podawania PIN doszła do skutku, terminal, w którym ją realizujemy musi być przystosowany do wspomnianych zmian.

– Podczas korzystania z płatności zbliżeniowych pamiętajmy także o tym, że system pomimo podwyższonego limitu może poprosić nas o wprowadzenie kodu PIN dla  wybranych transakcji.

Konieczność wprowadzenia PIN może mieć miejsce nawet przy zakupach za 5 zł. Wynika to z wymogów regulacji PSD2 i ma na celu ochronę naszych środków ‒ dodaje Artur Owsianka.

Bezpieczniejsze płatności bezstykowe

Zgodnie z zapowiedziami, aktualizacje oprogramowania terminali płatniczych w pierwszej kolejności zostaną przeprowadzone w dużych sieciach handlowych, a następnie w pozostałych punktach.

Liczba terminali obsługujących podwyższony limit transakcji bez PIN będzie sukcesywnie rosła.

Bądź na bieżąco – zapisz się na nasz newsletter>>>

Podwyższenie limitu dla płatności bezstykowych jest niezwykle istotne w czasie stanu zagrożenia epidemicznego, ponieważ usługa ogranicza kontakt klientów z klawiaturami terminali płatniczych, które mogą przyczyniać się do rozpowszechniania zarazków.

Alior Bank, szczególnie w obecnej sytuacji, zachęca swoich klientów do korzystania z płatności bezgotówkowych, więcej informacji o dostępnych rozwiązaniach na stronie:

https://www.aliorbank.pl/klienci-indywidualni/uslugi.html.

Źródło: Alior Bank