KIR zapowiada przerwę w dostępności systemu Express Elixir

KIR zapowiada przerwę w dostępności systemu Express Elixir
Źródło: KIR
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W najbliższy weekend: 21 i 22 listopada, w godzinach nocnych, nastąpi przerwa techniczna 
w dostępności systemu przelewów natychmiastowych Express Elixir, spowodowana pracami modernizacyjnymi.

KIR, jako operator systemu Express Elixir, zaplanował własne prace techniczne w nocy z piątku na sobotę (21 listopada) oraz w nocy z soboty na niedzielę (22 listopada). W tym czasie w systemie Express Elixir nie będą procesowane przelewy natychmiastowe, w tym także  międzybankowe płatności na numer telefonu inicjowane w systemie Blik. Aby zminimalizować wpływ na komfort użytkowania usługi, prace modernizacyjne zaplanowano w weekend w godzinach nocnych. 

Z uwagi na specyfikę działania poszczególnych systemów bankowych, o konkretnych godzinach niedostępności Express Elixir banki informują swoich klientów indywidualnie.

Czytaj także: Express Elixir: kolejny rekord, 6 mln transakcji rozliczonych w miesiącu >>>

Express Elixir cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów

System KIR rozlicza komunikaty płatnicze w trybie 24/7/365, także w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy. Umożliwia natychmiastowe przesyłanie środków pomiędzy rachunkami prowadzonymi
w różnych bankach oraz wykonywanie przelewów na telefon, inicjowanych w ramach systemu Blik. Express Elixir cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów, czego dowodem są dynamicznie  rosnące  statystyki  liczby oraz wartości transakcji. KIR stale podnosi jakość świadczonych usług, a planowane prace modernizacyjne są jednym z elementów tego procesu. 

Źródło: Krajowa Izba Rozliczeniowa / KIR