KGHM: Andrzej Kensbok odwołany ze stanowiska wiceprezesa ds. finansowych

KGHM: Andrzej Kensbok odwołany ze stanowiska wiceprezesa ds. finansowych
Źródło: Materiały prasowe KGHM
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza KGHM odwołała Andrzeja Kensboka z funkcji wiceprezesa KGHM ds. finansowych z chwilą podjęcia uchwały - podała spółka w komunikacie.

Andrzej Kensbok od 6 lutego 2020 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, gdzie odpowiadał m.in. za konsolidację grupy wokół kluczowych technologii.

Wcześniej (2019-2020) związany z KGHM Polska Miedź S.A. Był dyrektorem naczelnym ds. projektów strategicznych firmy oraz pełnił funkcję President & CEO w KGHM INTERNATIONAL LTD. w Kanadzie. Prowadził tam program zwiększenia wydobycia i przerobu rudy w kopalni Robinson/Nevada oraz przygotowania złoża Victoria do rozpoczęcia prac eksploracyjnych.

Czytaj także: KGHM: Mirosław Kidoń wiceprezesem ds. aktywów zagranicznych >>>

Od 2018 roku Przewodniczący Rady Nadzorczej PKP S.A. W okresie od marca 2017 roku do czerwca 2019 roku był wiceprezesem zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu, odpowiadając za pion finansów, nadzoru właścicielskiego i transakcji kapitałowych. Od 2015 roku zasiadał w radzie nadzorczej i był pełnomocnikiem zarządu ds. restrukturyzacji spółek „Masfrost”. W latach 1989-2013 pełnił funkcje kierownicze i dyrektorskie w przedsiębiorstwach z branży przemysłowej.

Nowy prezes KGHM

Na początku listopada br. rada nadzorcza KGHM Polska Miedź powołała dotychczasowego wiceprezesa ds. rozwoju Tomasza Zdzikota do pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki XI kadencji.

Czytaj także: Tomasz Zdzikot prezesem zarządu KGHM >>>

Zdzikot do lubińskiej spółki trafił we wrześniu i zajął fotel wiceprezesa ds. rozwoju. Wcześniej przez dwa i pół roku był prezesem Poczty Polskiej, przypomina Business Insider.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W 2020 roku miała 23,63 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Źródło: KGHM Polska Miedź S.A. / KGHM, PAP BIZNES