KGE: nagrody za wybitne rozwiązania technologiczne na rzecz osób z niepełnosprawnościami

KGE: nagrody za wybitne rozwiązania technologiczne na rzecz osób z niepełnosprawnościami
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nagrodę główną przyznano Politechnice Wrocławskiej, za całość działań na rzecz osób niepełnosprawnych połączoną z wrażliwością społeczną w imieniu rektora uczelni odebrał ją mgr inż. Jerzy Borowiec pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych. Natomiast wyróżnienie za opracowanie innowacyjnej technologii "blindtouch" wykorzystanej w pierwszym aparacie fotograficznym dla osób niewidomych, otrzymał Piotr Cybulski z firmy Robot Manufacture.

Nagrodę główną przyznano Politechnice Wrocławskiej, za całość działań na rzecz osób niepełnosprawnych połączoną z wrażliwością społeczną #KGE #KongresGospodarkiElektronicznej

Jak poinformował Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes ZBP w konsultacji z Anną Grabowską dyrektor generalną Fundacji „Promyk Słońca”, od przyszłorocznego Kongresu Gospodarki Elektronicznej będą przyznawane w tej kategorii trzy nagrody. Jedna za całokształt działań w różnych dziedzinach na rzecz osób niepełnosprawnych, druga za wybitne wdrożenie na dużą skalę jednostkowego produktu, a trzecie za pomysł lub projekt na rzecz osób niepełnosprawnych.

Nagrody w pozostałych kategoriach

W kategorii „Projekt Roku 2017” wyróżniono firmę Asseco Poland za system PROMAK TS – Trading System, innowacyjne rozwiązanie do obsługi handlu instrumentami finansowymi. Nagrodę odebrał Artur Trunowicz, dyrektor Rynku Kapitałowego w Asseco Poland.

Nagrodę główną Kapituła Konkursu przyznała PKO Bankowi Polskiemu za umożliwienie szybkiego, całkowicie zdalnego wypełnienia i złożenia wniosku do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) online poprzez serwis iPKO. Nagrodę w imieniu banku odebrał Adam Marciniak, wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego.

Nagrodę w kategorii „Partner Roku” przyznano firmie First Data Polska, a odebrał ją Wojciech Małaszewicz, dyrektor ds. rozwoju produktów w firmie First Data Polska.

Nagrodę w kategorii „Dziennikarz Roku 2017” otrzymał Łukasz Grass, redaktor naczelny „Business Insider Polska”, a w jego imieniu odebrał ją red. Piotr Pilewski.

W kategorii „Ambasador Gospodarki Elektronicznej” nagrodę przyznano Bankowi Zachodniemu WBK, a nagrodę odebrał Tomasz Wasilewski odpowiedzialny za rozwój bankowości mobilnej i internetowej w Banku.

W tym roku Kapituła postanowiła przyznać dwie nagrody specjalne za utworzenie i prowadzenie kierunku studiów „Aplikacji i internetu rzeczy”, profesorom Jarogniewowi Rykowskiemu z Wydziału Gospodarki Elektronicznej i Grzegorzowi Pawelskiemu z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Bohdan Szafrański