Katastrofa na Odrze: będzie pomoc dla przedsiębiorców?

Katastrofa na Odrze: będzie pomoc dla przedsiębiorców?
Fot. stock.adobe.com/qrrr
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rząd pracuje nad przygotowaniem wsparcia finansowego dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami katastrofy ekologicznej na Odrze. Pod uwagę brana jest jednorazowa wypłata odszkodowania, zwolnienie ze składek ZUS, wypłata świadczenia postojowego i mała dotacja, poinformowała wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk.

„Pracujemy nad przygotowaniem wsparcia finansowego na bazie doświadczeń z ostatnich 3 lat w kontekście tarcz antykryzysowych. Bierzemy pod uwagę jednorazową wypłatę, ZUS, postojowe i małą dotację” – powiedziała Semeniuk w radiowej Jedynce, cytowana na profilu resortu na Twitterze.

27 kodów PKD dla rodzajów działalności gospodarczych dotkniętych skutkami katastrofy

Przedsiębiorcy wskazali 27 kodów PKD dla rodzajów działalności gospodarczych dotkniętych skutkami tej katastrofy.

„Poprosiłam przedsiębiorców o wskazanie preferowanych instrumentów wparcia i wykaz kodów PKD, które widzieliby w ramach pakietu pomocy. Dostaliśmy 27 kodów PKD. To ponad 20 tys. firm łącznie” – podkreśliła.

Odszkodowania dla przedsiębiorców prowadzących działalność na Odrze bądź w jej okolicach

Założenia projektu dotyczącego odszkodowań dla przedsiębiorców prowadzących działalność na Odrze bądź w jej okolicach były wczoraj przedmiotem dyskusji na posiedzeniu Rady Ministrów. Projekt ma zostać przyjęty w najbliższych dniach w trybie obiegowym lub na specjalnie zwołanym posiedzeniu.

Przedsiębiorcy proponują, aby warunkiem uzyskania pomocy był spadek przychodów o co najmniej 50% m/m.

Źródło: ISBnews