Katarzyna Sułkowska ma zgodę KNF na objęcie funkcji prezesa zarządu Alior Banku

Katarzyna Sułkowska ma zgodę KNF na objęcie funkcji prezesa zarządu Alior Banku
Fot. Alior Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Katarzyny Sułkowskiej na stanowisko prezesa zarządu Alior Banku.

#KNF jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Katarzyny Sułkowskiej na stanowisko prezesa zarządu @AliorBankSA #AliorBank #KatarzynaSułkowska

„Komisja jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Katarzyny Moniki Sułkowskiej na stanowisko prezesa zarządu Alior Banku SA” – czytamy w komunikacie.

Rada nadzorcza Alior Banku po przyjęciu 12 marca rezygnacji Michała Chyczewskiego z pełnienia funkcji wiceprezesa i p.o. prezesa Alior Banku, powierzyła kierowanie pracami zarządu wiceprezes Katarzynie Sułkowskiej, związanej z bankiem od początku jego tworzenia tj. od 2008 r. W obecnym zarządzie Alior Banku Sułkowska odpowiadała za obszar ryzyka, a w poprzednich również za operacje. Przygotowała także i stworzyła politykę kredytową banku, założenia produktowe i metodologiczne.

Sułkowska zapowiedziała wówczas, że zarząd pod jej kierownictwem będzie kontynuował realizowanie działań związanych z operacjonalizacją strategii „Cyfrowego buntownika”. Poinformowała też, że Alior Bank będzie dalej analizował możliwości współpracy z Bankiem Pekao.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 69,5 mld zł na koniec 2017 r.

Źródło: ISBnews