Katarzyna Majewska ponownie w zarządzie Banku Handlowego

Katarzyna Majewska ponownie w zarządzie Banku Handlowego
City Handlowy - Logo (źródło: Citi Handlowy)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Banku Handlowego powołała Katarzynę Majewską do pełnienia funkcji członka zarządu banku, odpowiedzialnego za operacje i technologię na kolejną trzyletnią kadencję, podał bank. Kadencja rozpoczyna się 11 stycznia 2022 r.
Katarzyna Majewska, Czlonek Zarządu Banku Citi Hanlowy

Pracę w sektorze bankowości Katarzyna Majewska rozpoczęła w styczniu 1999 roku w Banku Handlowym, gdzie współtworzyła Handlobank, a po połączeniu z bankiem Citibank Polska była odpowiedzialna m.in. za procesy zakupowe i zarządzanie nieruchomościami w Polsce.

Czytaj także: Strategia Banku Handlowego na lata 2022-2024: minimum 75 proc. zysku na dywidendę, ROE powyżej 12 proc. >>>

Brała udział w wielu międzynarodowych projektach outsourcingowych; wprowadziła strategie zarządzania dostawcami Citigroup w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. W okresie lipiec 2008 – grudzień 2015 pełniła funkcje dyrektora zarządzającego ds. administracji, zakupów i nieruchomości w PZU, gdzie odpowiadała za strategiczne działania w zakresie polityki zakupowej, administracyjnej i nieruchomościowej w Grupie PZU, a także nadzór i zarządzanie portfelem nieruchomości, procesami administracyjno-logistycznymi, procesami wyboru dostawców oraz składnikami majątkowymi i wydatkami administracyjnymi w całej Grupie PZU.

Z Bankiem Katarzyna Majewska związała się ponownie w styczniu 2016 roku, gdzie od początku pełni funkcje członka zarządu i odpowiada za zarządzanie sektorem operacji i technologii, wymieniono.

Czytaj także: Elżbieta Światopełk-Czetwertyńska prezeską Banku Handlowego: jest zgoda KNF >>>

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie – najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r. Aktywa razem banku wyniosły 60,9 mld zł na koniec 2020 r.

Źródło: ISBnews