Kalkulator BIK z historią kredytową obliczy, na jaki kredyt cię stać

Kalkulator BIK z historią kredytową obliczy, na jaki kredyt cię stać
Fot. stock.adobe.com/christianchan
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
BIK udostępnił Analizator Kredytowy - nowe narzędzie w portalu www.bik.pl, które w prosty i szybki sposób pomoże obliczyć, na jaki kredyt nas stać.

.@grupabik udostępniła #AnalizatorKredytowy, który w prosty i szybki sposób pomoże obliczyć, na jaki kredyt nas stać #BIK #kredyty

Unikatowość Analizatora polega na tym, że bierze on pod uwagę faktyczną historię kredytową oraz wysokość rat i limitów obecnie spłacanych kredytów. Dzięki temu otrzymujemy wiarygodne obliczenia szans na kredyt bankowy. Co więcej, Analizator ostrzega przed ryzykiem nadmiernego zadłużenia. Dlatego jest idealnym narzędziem dla osób, które planują rozważnie zaciągnąć kredyt i solidnie się do tego przygotować.

Przygotowanie do wzięcia kredytu, ocena szans na jego uzyskanie i samo podjęcie decyzji o ponoszeniu kosztów rat kredytowych to poważne wyzwania. Z jednej strony chcemy spełniać swoje marzenia, a z drugiej mamy wątpliwości, czy dostaniemy kredyt oraz czy nadmiernie się nie zadłużymy. Zastanawiamy się, czy nasza historia kredytowa jest wystarczająco dobra, jakie jej elementy mogą wpłynąć na decyzję banku, oraz czy mamy wystarczające szanse na uzyskanie finansowania. Dzięki kalkulatorowi BIK odpowiedź na powyższe pytania będzie znacznie łatwiejsza, a w podjęciu tak ważnych decyzji nie zostaniemy sami. Narzędzie opracowane przez analityków BIK oceni bowiem obiektywnie nasze szanse na kredyt, uwzględniając dane, które również bank bierze pod uwagę przy ocenie wniosku.

Czytaj także: Starasz się o kredyt w banku? Zobacz, jak zostać klientem idealnym >>>

Kalkulator kredytowy BIK

 

Analizator BIK to nie tylko kalkulator

Analizator Kredytowy BIK to jedyne narzędzie na rynku, które bierze pod uwagę rzeczywistą historię kredytową oraz ostrzega przed przekredytowaniem. Nowatorskie rozwiązanie BIK przekonuje do siebie nie tylko prostotą i szybkim wynikiem obliczenia. Analizator wnosi również wartość edukacyjną i doradczą wskazując, jakie elementy mają wpływ na przyznanie kredytu.

Łatwa interpretacja wyników

Po podaniu podstawowych danych niezbędnych do kalkulacji, Analizator oceni sytuację finansową klienta i szanse na kredyt w oparciu o cztery kategorie informacji: dotychczasową terminowość spłat, ocenę wiarygodności (scoring), relację wydatków do dochodów oraz obciążenie kredytami. Wyniki są prezentowane w prostej formie graficznej, przy wykorzystaniu intuicyjnej kolorystyki: kolor czerwony to niskie szanse, pomarańczowy – średnie, a zielony to wysokie prawdopodobieństwo otrzymania pożądanego kredytu. Dla przykładu, Analizator wskaże niskie szanse na kredyt, gdy odnotuje w historii kredytowej duże opóźnienie spłat. Małe szanse mogą wynikać też np. ze zbyt dużych wydatków związanych z kredytem w stosunku do dochodów.

Warto podkreślić, że jeśli algorytm Analizatora zauważy jednak, że można zwiększyć szanse na otrzymanie kredytu, to zaproponuje opcje i pozwoli ponownie przeliczyć wyniki.

Dobre praktyki – nowy standard

Korzystając z Analizatora, można wykonać kilka kalkulacji, żeby upewnić się, na jaki kredyt nas stać i co dla nas będzie bezpieczne. Szanse na finansowanie można wyliczać nie tylko dla kredytu konsumpcyjnego, ale również hipotecznego.

Należy zaznaczyć, że BIK nie pełni funkcji pośrednika ani nie wskazuje konkretnych ofert bankowych. Narzędzie BIK ma charakter poglądowy, decyzję zawsze podejmuje bank.

– Wdrażając Analizator BIK, chcemy stworzyć nowy standard w przygotowaniu się do ważnej decyzji dla domowego budżetu, jaką jest zaciągnięcie kredytu – mówi Marcin Gozdek, dyrektor Departamentu Rynku Detalicznego BIK.

– Analizator Kredytowy BIK ogranicza stres związany z niepewnością, czy dostaniemy pożądany kredyt. Równocześnie ułatwia podjęcie decyzji wszystkim, którzy chcą zadłużyć się racjonalnie i odpowiedzialnie, minimalizując ryzyko kłopotów ze spłatami czy, w skrajnym przypadku, z wpadnięciem w spiralę zadłużenia – dodaje.

Z Analizatora skorzysta bezpłatnie każdy klient posiadający konto w portalu www.bik.pl i Raport BIK nie starszy niż 7 dni, w tym użytkownicy rocznych Pakietów BIK. Nie ma żadnych limitów na liczbę kalkulacji – można sprawdzić swoje szanse na różne kwoty i typy kredytów.

Źródło: Biuro Informacji Kredytowej / BIK