Już ponad 116 tys. klientów skorzystało z e-wizyt w ZUS

Już ponad 116 tys. klientów skorzystało z e-wizyt w ZUS
Fot. Stock.adobe.com/piter2121
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Z e-wizyt w ZUS skorzystało już ponad 116 tysięcy klientów, w ciągu roku. Najwięcej pytań dotyczy spraw związanych z emeryturami oraz rentami krajowymi ‒ informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. E-wizyta jest też dostępna dla osób niesłyszących i niedowidzących.

ZUS wprowadził takie rozwiązanie w październiku 2020 roku. Zakład przekazał, że w ciągu roku z wideorozmowy z ekspertem ZUS skorzystało ponad 116 tys. klientów i liczba ta cały czas rośnie.

E-wizyty odbywają się od poniedziałku do piątku między 9.00 a 14.00

‒ Codziennie e-wizytę rezerwuje średnio kilkaset osób w całym kraju. E-wizyty to usługa o najwyższej jakości i wysokim standardzie w naszej działalności. Najwięcej osób korzysta z e-wizyty w Gdańsku, Warszawie oraz Poznaniu – wskazała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Dodała, że najwięcej pytań dotyczyło spraw związanych z emeryturami oraz rentami krajowymi, firm oraz pracowników, a także zasiłków.

Czytaj także: ZUS od Nowego Roku będzie gotowy do obsługi Programu Rodzina 500 plus

Co można załatwić podczas e-wizyty?

System e-wizyt oferuje możliwość umówienia się na spotkanie w kilku obszarach tematycznych. Można porozmawiać z ekspertami o sprawach związanych m.in. z emeryturami i rentami, prowadzeniem firmy, wypłatą zasiłków, a także uzyskać informacje o zasadach korzystania z tzw. tarczy antykryzysowej.

Najwięcej osób korzysta z e-wizyty w Gdańsku, Warszawie oraz Poznaniu

Na takim spotkaniu istnieje również możliwość potwierdzenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

E-wizytę można zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej www.zus.pl/e-wizyta. Aby można było odwiedzić ZUS online, wystarczy komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem. W przypadku świadczeń międzynarodowych należy wybrać temat wideorozmowy „Emerytury i renty międzynarodowe”.

Czytaj także: Kto, kiedy i w jakiej wysokości dostanie tzw. czternastkę?

E-wizyty także w języku migowym

W lutym 2021 roku ZUS uruchomił e-wizyty w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent.

E-wizytę mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące – na stronie e-wizyt zastosowano kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.

E-wizyty odbywają się od poniedziałku do piątku między 9.00 a 14.00. Szczegółowe informacje na temat e-wizyt znajdują się na stronie www.zus.pl.

Za wdrożenie e-wizyt ZUS otrzymał wyróżnienie European Quality Certificate 2020.

Czytaj także: ZUS przeliczy czerwcowe emerytury ‘2021 bez dodatkowego wniosku

Źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych / ZUS