Justyna Wajs w zarządzie ERGO Hestii

Justyna Wajs w zarządzie ERGO Hestii
Siedziba ERGO Hestia Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Z dniem 1 sierpnia 2019 r. Rada Nadzorcza powołała Justynę Wajs na stanowisko Członka Zarządu ds. Sprzedaży i Technologii ERGO Hestii. Współpracę ze spółką po 27 latach kończy Małgorzata Makulska, która zrezygnowała z funkcji z powodów zdrowotnych.

Rada Nadzorcza @ERGO_Hestia powołała #JustynaWajs do zarządu spółki

– Dziękuję Małgorzacie Makulskiej za jej niepodważalny wkład w rynkowy sukces ERGO Hestii, w szczególności za jej wysiłek włożony w rozbudowę naszej sieci sprzedaży – powiedział Piotr Maria Śliwicki, Prezes Grupy ERGO Hestia.

Małgorzata Makulska dołączyła do Zarządu Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia w 1995 roku. Była odpowiedzialna za strategię, rozwój i działanie sieci sprzedaży. Za swoje dokonania została odznaczona medalem „Zasłużony dla Ubezpieczeń” przyznanym przez Polską Izbę Ubezpieczeń.

Sprzedaż i pion IT

– Cieszę się, że to właśnie Justyna Wajs dołączy do Zarządu spółki. Jest związana z Grupą ERGO Hestia od 7 lat, świetnie zna naszą organizację i sieć sprzedaży. Przez kilka najbliższych miesięcy postaram się osobiście wprowadzić ją w obszary, które nadzorowałam. Jestem przekonana, że zarówno nasi agenci, jak i cały rynek, dobrze przyjmą tę zmianę – powiedziała Małgorzata Makulska.

Justyna Wajs poza obszarem sprzedaży będzie nadzorowała również pion IT w spółce. Z Grupą ERGO Hestia jest związana od czerwca 2012 roku. Była pierwszym dyrektorem biura iHestii, gdzie projektowała najnowocześniejsze na rynku narzędzia sprzedażowe. Opracowała i wdrożyła platformę SPACE, najbardziej innowacyjne rozwiązanie informatyczne do obsługi ubezpieczeń w Polsce. Od 2015 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu spółki Atena Usługi Informatyczne i Finansowe SA., należącej od roku 2018 do Grupy ERGO. Jako ceniony ekspert z międzynarodowym doświadczeniem operacyjnym, w styczniu tego roku została powołana na stanowisko CIO ERGO International oraz Członka Zarządu w ERGO Technology & Services Management.

– Od lat, z olbrzymim uznaniem, obserwuję dynamiczny rozwój ERGO Hestii. Prezes Małgorzata Makulska miała niewątpliwie znaczący wpływ na budowę najsilniejszej sieci sprzedaży w całej Polsce. Chcę kontynuować jej strategię, jednocześnie wzmacniając pozycję spółki jako źródła innowacji w obszarze ubezpieczeń” – mówi Justyna Wajs.

Prezesem Grupy ERGO Hestia, od początku jej funkcjonowania, jest Piotr Maria Śliwicki. W Zarządzie pozostają Grzegorz Szatkowski i Adam Roman.

Źródło: ERGO Hestia SA