Jerzy Owsiak złożył rezygnację z funkcji prezesa Fundacji WOŚP

Jerzy Owsiak złożył rezygnację z funkcji prezesa Fundacji WOŚP
By Zorro2212 - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17576662
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Jerzy Owsiak złożył rezygnację z funkcji prezesa Fundacji WOŚP. Jego rezygnacja ma związek z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Jurek #Owsiak złożył rezygnację z funkcji prezesa @fundacjawosp. Ma to związek z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza #WOSP #WOSP2019

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek po południu po tym, jak w niedzielę wieczorem został ugodzony nożem podczas 27. finału WOŚP.

Jerzy Owsiak odniósł się do tej sytuacji między innymi podczas ostatniej, w dniu Finału, konferencji prasowej. 

– Wiadomość szokująca, wręcz nieprawdopodobna (…). Pozwoliliśmy sobie na słowo do wszystkich tych, którzy nas oglądają i którzy uczestniczą w tym Finale. Pozwoliliśmy sobie na coś, co już raz kiedyś robiłem z Najpiękniejszego Festiwalu Świata 3 lata temu. Przypominacie sobie zamach, kiedy terrorysta wjechał tirem w spacerujących na promenadzie w Nicei? Zginęli ludzie przez tę spiralę nienawiści. Wtedy zatrzymaliśmy cały Festiwal. Byliśmy jedynymi ludźmi na świecie, którzy na rozkręconym do maksymalnych granic radości Festiwalu, pokazali rzecz niezwykłą: 120 tysięcy ludzi uniosło kartki nad swoimi głowami w kolorze czerwonym, białym i niebieskim i odegraliśmy także hymn Francji. Na ten krótki moment zatrzymaliśmy Festiwal i na krótko dzisiaj zatrzymaliśmy Finał. Życie pisze różne scenariusze i taki napisało dzisiaj. Nie wahamy się, aby zmienić nastrój, aby o tym mówić czy sprzeciwić się temu — zaapelował w czasie konferencji prasowej Jerzy Owsiak.

W poniedziałek Jerzy Owsiak poinformował, że odchodzi ze stanowiska prezesa Fundacji WOŚP, choć dalej będzie pracował w jej strukturach. Zaapelował również o dalsze wspieranie WOŚP.