Jubileuszowy Turniej „ESBANK z RAP-em z Przedszkolakiem” w Radomsku

Jubileuszowy Turniej „ESBANK z RAP-em z Przedszkolakiem” w Radomsku
Fot. ESBANK
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Po raz 10. już 5- i 6-latki z radomszczańskich przedszkoli publicznych spotkały się na boisku podczas nieoficjalnych mistrzostw przedszkolaków w piłce nożnej. Organizatorem wydarzenia była Radomszczańska Akademia Piłkarska, którą jako sponsor główny wspiera ESBANK Bank Spółdzielczy.

Inicjatywa Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej, bliska społecznej misji ESBANKU Banku Spółdzielczego, aktywizuje najmłodszych #ESBANK

Październikowe rozgrywki przedszkolaków na stałe wpisały się już w kalendarz radomszczańskich imprez sportowych. Inicjatywa Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej, bliska społecznej misji ESBANKU Banku Spółdzielczego, aktywizuje najmłodszych, a także uczy ich współpracy na boisku oraz rywalizacji w duchu fair play.

Czytaj także: ESBANK Bank Spółdzielczy z nową strategią >>>

Jak mówi Krzysztof Kowalski, jeden z założycieli RAP i pomysłodawców imprezy, to także dobry sposób na wyławianie młodych talentów: „Nasz turniej jest fajnym początkiem przygody z piłką nożną. To na nim zaczynało wielu 13 i 14-latków, którzy dzisiaj, grając w różnych klubach, są bardzo blisko reprezentacji Polski i jeżdżą na zgrupowania. Aktualnie grają dzieci z roczników 2013 i 2014. Poprzez ten turniej chcemy zachęcić je do uprawiania piłki nożnej”.

Czytaj także: IX ESBANK CUP na 9. urodziny Akademii RAP Radomsko >>>

Turniej jak zawsze dostarczył uczestnikom oraz kibicom wielu sportowych emocji. Tytuł nieoficjalnego Mistrza Radomska i wyjątkowy, przechodni Puchar w tym roku trafił do Publicznego Przedszkola nr 3 „Słoneczko”. Pamiątkowe nagrody, wręczane m.in. przez ulubieńca najmłodszych – Misia ESBANKUSIA – otrzymali jednak wszyscy uczestnicy zabawy.

Źródło: ESBANK Bank Spółdzielczy