Jest zgoda Komisji Europejskiej na pomoc największym polskim firmom dotkniętym COVID-19

Jest zgoda Komisji Europejskiej na pomoc największym polskim firmom dotkniętym COVID-19
Fot. Krystian Maj/KPRM
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Premier Mateusz Morawiecki napisał na Twitterze, że Komisja Europejska wyraziła zgodę na rządową pomoc dla największych firm dotkniętych COVID-19.

– Jest wreszcie zgoda KE na jeden z instrumentów naszej Tarczy finansowanej przez PFR, tym razem dla dużych firm. Za nami wiele godzin negocjacji. Teraz czekamy na kolejne notyfikacje, bo potrzeby są znacznie większe niż 2,2 mld Euro na które zgodziła się Komisja.

Od początku epidemii apeluję – Unia potrzebuje dziś szybkich i odważnych decyzji. Dziękuję organizacjom przedsiębiorców za przyłączenie się do naszych działań w Brukseli – pisze premier Mateusz Morawiecki na swoim profilu @MorawieckiM

Polski rząd wystąpił o zgodę na pomoc publiczną dla dużych firm do Komisji Europejskiej już 15 kwietnia 2020 roku. W poniedziałek 25 kwietnia Rada Przedsiębiorczości skupiająca organizacje przedsiębiorców zwróciła się z apelem do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen o akceptację Tarczy Finansowej PFR.

Czytaj także: Rada Przedsiębiorczości apeluje do Komisji Europejskiej o akceptację Tarczy Finansowej

Jak informuje PAP Biznes program został zatwierdzony na podstawie tymczasowych ram prawnych dotyczących pomocy państwa przyjętych przez Komisję w marcu 2020 r.

„Program subsydiowanych przez Polskę pożyczek w wysokości 2,2 miliarda euro umożliwi Polsce dalsze wspieranie firm dotkniętych wybuchem pandemii koronawirusa. Środek ten pomoże przedsiębiorstwom zaspokoić ich bezpośrednie potrzeby w zakresie płynności i kontynuować działalność, rozpocząć inwestycje i utrzymać zatrudnienie w trakcie i po wybuchu epidemii” – powiedziała cytowana w komunikacie wiceszefowa KE Margrethe Vestager.

Źródło: aleBank.pl