Jest nowy prezes UOKiK

Jest nowy prezes UOKiK
Tomasz Chróstny Fot. UOKiK
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Tomasz Chróstny zastąpi Marka Niechciała na stanowisku prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Do tej pory pełnił funkcję wiceprezesa UOKiK.
#TomaszChróstny zastąpi Marka Niechciała na stanowisku prezesa @UOKiKgovPL #UOKiK

Dotychczasowy prezes UOKiK Marek Niechciał pod koniec grudnia został powołany na członka zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Czytaj także: Marek Niechciał w zarządzie UFG, rezygnuje z funkcji prezesa UOKiK >>>

W związku z tym Marek Niechciał złożył dymisję z pełnionej funkcji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, którą przyjął premier Mateusz Morawiecki.

Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów Marek Niechciał pełnił obowiązki prezesa UOKiK do czasu powołania jego następcy. Stanowisko w UFG obejmie po zakończeniu funkcji Prezesa UOKiK, od 1 lutego 2020 r.

Doświadczenie zawodowe

Tomasz Chróstny ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz zarządzanie i inżynierię produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a także studia doktoranckie w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W trakcie studiów odbył stypendium na kierunku inżynieria przemysłowa i mechaniczna w Vitus Bering University College. Jest również absolwentem programu kształcenia menedżerskiego ARGO Top Public Executive (odpowiednik Advanced Management Program), zrealizowanego przez IESE Business School oraz Krajową Szkołę Administracji Publicznej.

Karierę zawodową rozpoczął, uczestnicząc w projektach z zakresu badania sprawozdań finansowych instytucji finansowych, wyceny przedsiębiorstw oraz wykrywania przestępstw i nadużyć finansowych. Następnie przygotowywał analizy ekonomiczne, rynkowe i sektorowe oraz prognozy gospodarcze.

Pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a następnie w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, gdzie do 25 sierpnia 2019 roku pełnił funkcję dyrektora Departamentu Analiz Gospodarczych. Ponadto jest przedstawicielem ministra właściwego ds. gospodarki w radzie naukowej Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Posiada doświadczenie dydaktyczne i badawcze – jest nauczycielem akademickim w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Źródło: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów / UOKiK, ISBnews