Jednolity europejski rynek cyfrowy – jak go zbudować?

Jednolity europejski rynek cyfrowy – jak go zbudować?
Robert Kośla, Departament Cyberbezpieczeństwa, Ministerstwo Cyfryzacji
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Globalizacja gospodarki, w tym sektora finansów wymaga wymiany informacji, szczególnie dotyczących cyberzagrożeń – mówił podczas Forum Bezpieczeństwa Banków 2019 Robert Kośla, Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Cyfryzacji.

#Robert Kośla: Jeżeli banki traktują poważnie swoich klientów, to powinny poważnie traktować informacje osobowe należące do nich #ForumBB @MC_GOV_PL

Zdaniem Roberta Kośli Dyrektora Departamentu  Cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Cyfryzacji zbudowanie jednolitego europejskiego rynku cyfrowego wiąże się z koniecznością budowy unijnego systemu wymiany informacji o cyberzagrożeniach, o podatnościach na ataki.

To jest warunek, który umożliwia świadczenie usług na globalnym rynku.

Ataki, zagrożenia nie ograniczają się do jednego kraju. Bardzo szybko tego typu zagrożenia pojawiają się w innych regionach.

Dlatego ważna jest wymiana informacji, która umożliwi wczesne i szybkie reagowanie na wszelkiego rodzaju potencjalne incydenty.

Czytaj także: Dramatyczny brak specjalistów do spraw cyberbezpieczeństwa w administracji

Ważnym elementem cyberbezpieczeństwa  są przepisy o ochronie danych osobowych – mówi Robert Kośla.

Jeżeli banki traktują poważnie swoich klientów, to powinny poważnie traktować informacje osobowe należące do ich klientów. Wprowadzenie przepisów o ochronie danych osobowych buduje synergię pomiędzy usługodawcami a usługobiorcami.