Jarosław Gowin poza rządem

Jarosław Gowin poza rządem
Jarosław Gowin. Źródło: gov.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Prezydent Andrzej Duda odwołał Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii - poinformował na Twitterze Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta.

„Prezydent RP Andrzej Duda na wniosek Prezesa RM M. Morawieckiego odwołał z funkcji Wiceprezesa RM Ministra Rozwoju, Pracy i Technologi Jarosława Gowina” – napisał.

Czytaj także: Po odwołaniu z rządu Jarosława Gowina pięciu wiceministrów z Porozumienia podało się do dymisji >>>

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się we wtorek do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii – poinformował we wtorek na konferencji rzecznik rządu Piotr Müller.

„Skuteczność rządu Zjednoczonej Prawicy jest zależna od tego i możliwa dzięki wspólnej ciężkiej pracy całej Zjednoczonej Prawicy – zarówno PiS, jak i wszystkich koalicjantów, którzy mają podpisaną umowę koalicyjną i tych, którzy wspierają rząd Zjednoczonej Prawicy” – mówił rzecznik rządu.

„Odpowiedzią na kryzys związany z epidemią był i jest nadal Polski Ład, czyli kompleksowy program zmian społeczno-gospodarczych, i pod którym wspólnie w maju podpisali się wszyscy liderzy Zjednoczonej Prawicy” – dodał.

Müller podkreślał, że pod Polskim Ładem podpisał się również lider Porozumienia Jarosław Gowin. Dodawał, że w czasie podpisywania umowy koalicyjnej Porozumienie miało 20 parlamentarzystów, a dziś ma ich mniej.

Rzecznik rządu dodawał, że to Jarosław Gowin oraz członkowie Porozumienia pracowali w niewystarczającym tempie nad projektami zawartymi w Polskim Ładzie oraz podejmowali „nierzetelne działania” dotyczące reformy podatkowej.

W związku z wskazanymi wątpliwościami premier – jak dodał Müller – podjął decyzję o dymisji Jarosława Gowina.

„Ze względu na te wszystkie przesłanki pan premier Mateusz Morawiecki zwrócił się dzisiaj do pana prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii” – poinformował rzecznik rządu.

Źródło: PAP Biznes