Jakub Słupiński oficjalnie powołany na stanowisko prezesa Banku Pocztowego

Jakub Słupiński oficjalnie powołany na stanowisko prezesa Banku Pocztowego
Jakub Słupiński, fot. Bank Pocztowy
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Banku Pocztowego powołała Jakuba Słupińskiego na stanowisko prezesa banku od 1 grudnia br., podał bank. Jednocześnie rada nadzorcza banku powierzyła Piotrowi Piechocie funkcję członka zarządu nadzorującego zarządzanie ryzykiem istotnym w działalności Banku Pocztowego.

Wcześniej Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wydała zgodę na powołanie prezesa Jakuba Słupińskiego na prezesa Banku Pocztowego, a Piotrowi Piechocie na pełnienie funkcji członka zarządu banku.

Czytaj także: Jakub Słupiński ma zgodę KNF na objęcie funkcji prezesa Banku Pocztowego >>>

Doświadczenie zawodowe

Jakub Słupiński od 22 października 2020 r. pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu, p.o. Prezesa Zarządu Banku Pocztowego. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie nadzoru właścicielskiego, zdobyte jako członek rad nadzorczych wielu spółek (zarówno tych, z udziałem Skarbu Państwa, jak i prywatnych).

W latach 2016-2020 był Członkiem Rady Nadzorczej Banku Pocztowego. W tym samym okresie był także związany z Pocztą Polską, zajmując między innymi stanowisko Dyrektora Biura Strategii Poczty Polskiej.

Jest absolwentem automatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz zarządzania na Swinburne University of Technology w Melbourne.

Był założycielem i prezesem (1988-1995) jednej z pierwszych, większych polskich firm komputerowych – Qumak (firma giełdowa).

Bank Pocztowy świadczy usługi finansowe w urzędach pocztowych i własnych oddziałach w całym kraju. Powstał w 1990 roku w Bydgoszczy.

Źródło: ISBnews, Bank Pocztowy SA