Jakub Papierski w EY

Jakub Papierski w EY
Jakub Papierski. Źródło: EY Polska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Menedżer z 25-letnim doświadczeniem, w bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej Jakub Papierski dołączył do EY z początkiem stycznia 2023 r., poinformowała Firma.

Jakub Papierski, który od początku stycznia pełni funkcję Senior Advisora, będzie wspierał EY-Parthenon w Polsce i regionie CESA w zakresie doradztwa strategicznego i transakcyjnego w sektorze finansowym.

– Dołącza do nas jeden z najlepszych menedżerów na polskim rynku bankowym, z unikalnym doświadczeniem w zarządach czołowych instytucji finansowych.

Jego wiedza i kompetencje doskonale wpisują się w obszary bankowości korporacyjnej, private banking oraz zarządzania aktywami, które zliczają się do naszych priorytetowych obszarów zainteresowania – mówi Paweł Preuss, Lider Sektora Finansowego, EY Polska.

– Bardzo się cieszymy, że Jakub Papierski dołącza do naszego zespołu. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej współpracy nasza praktyka rynków finansowych będzie jeszcze lepiej realizować swoją misję dostarczania wyjątkowej wartości dla naszych klientów.

Poprzez wspieranie ich w transformacji i realizacji nowych strategii, a także szerzej – dalszego budowania #BetterWorkingWorld – mówi Łukasz Sikora, Lider Sektora Finansowego, EY-Parthenon.

Jakub Papierski jest od 25 lat związany z rynkiem kapitałowym w Polsce. Menedżer był przez prawie 12 lat do października 2021 r. wiceprezesem PKO BP nadzorującym pion bankowości inwestycyjnej i korporacyjnej.

W trakcie tego okresu, przez siedem lat, był członkiem rady nadzorczej funduszu Marguerite, zarządzającego 700 mln EUR aktywów dedykowanych inwestycjom infrastrukturalnym.

Przed wejściem do zarządu PKO BP, menedżer był w latach 2001-2009 powiązany z Bankiem Pekao SA, najpierw jako dyrektor do spraw finansowych banku, a potem jako prezes CDM Pekao SA, największego domu maklerskiego w kraju w tym okresie.

Menedżer jest uznanym specjalistą w zakresie rynków kapitałowych, wspierał szereg największych polskich blue-chipów w ich drodze na giełdę oraz był zaangażowany w liczne transakcje pozyskania kapitału na rynku prywatnym oraz liczne skuteczne restrukturyzacje operacyjne i finansowania.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, kierunku bankowość i finanse, posiadacz certyfikatu CFA.

W uznaniu roli jaką pełni na rynku kapitałowym, Jakub Papierski został laureatem nagrody im. Lesława A. Pagi w 2021 roku.

Źródło: EY Polska