Jak zdobyć pieniądze z Tarczy Antykryzysowej oraz z programów Mój prąd i Czyste Powietrze, konferencja online banków spółdzielczych 30 czerwca

Jak zdobyć pieniądze z Tarczy Antykryzysowej oraz z programów Mój prąd i Czyste Powietrze, konferencja online banków spółdzielczych 30 czerwca
Źródło: KZBS
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Każdy, kto chce się więcej dowiedzieć o bankach spółdzielczych, zdobyć informacje o cyberbezpieczeństwie bankowym i o tym, jak skorzystać z programów pomocowych dostępnych w związku z epidemią COVID-19, powinien wziąć udział w konferencji organizowanej przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych (KZBS).

Konferencja #KZBS odbędzie się w związku z finałem kampanii „Czerwiec z bankiem spółdzielczym” w ramach Święta Spółdzielczości Bankowej 2020 #BankiSpółdzielcze #NoweTechnologie

W programie konferencji przewidziano przedstawienie takich zagadnień, jak proekologiczne programy NFOŚiGW, w tym o pozyskaniu środków na wymianę pieca w programie „Czyste Powietrze” albo o zainstalowaniu fotowoltaiki w ramach programu „Mój Prąd”.

Będzie można dowiedzieć się o systemie wykorzystania pozafinansowych danych do oceny stopnia zrównoważenia ekologicznego, a także o planach ciągłości działania w czasie trwania epidemii COVID-19.

Eksperci-praktycy o nowościach, ale nie tylko

Michał Krakowiak z KZBS przedstawi ESG – system pozafinansowych danych do oceny stopnia zrównoważenia ekologicznego. O bankach spółdzielczych w czasach pandemii będzie mówił Artur Adamczyk, prezes zarządu w Banku BPS, a o nowoczesnych technologiach w bankach spółdzielczych zrzeszonych w SGB, Mirosław Skiba, prezes zarządu w SGB-Banku.

Czytaj także: Epidemia, banki i bezpieczeństwo. Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej 2020

Anna Trudzik z Departamentu OZE w NFOŚiGW przedstawi Program „Mój Prąd”, a Program „Czyste Powietrze” przypomni Dorota Kowalczyk z Wydziału Czystego Powietrza w NFOŚiGW.

Warto zwrócić uwagę na kolejne punkty programu dotyczące bezpieczeństwa. Maciej Waliszek, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa w Banku BPS odpowie na pytanie, jak być bezpiecznym w cyberprzestrzeni.

Rolę banku zrzeszającego w zakresie cyberbezpieczeństwa przedstawi Daniel Krzywiec, dyrektor Departamentu Strategii Projektów i Cyberbezpieczeństwa w SGB-Banku. Przeciwdziałanie wyłudzeniom, graniczenie ryzyka i ochrona klientów banków spółdzielczych to temat wystąpienia Bartosza Wójcika, dyrektora Biura Usług Antyfraudowych w BIK.

Naukowcy komentują

Na pewno warto będzie posłuchać co o ciągłości działania w czasie pandemii (status quo i wnioski na przyszłość) sądzi prof. dr hab. Małgorzata Iwanicz-Drozdowska ze SGH.

Natomiast dr Paweł Wójcik z Uniwersytetu Warszawskiego przedstawi swoja opinię na temat wpływu pandemii na zmiany w psychologii klientów banków i powie czego jego zdaniem dziś klienci mogą oczekiwać od banków spółdzielczych.

Czytaj także: Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej potwierdziło korzyści współpracy sektorowej

Konferencja odbędzie się w związku z finałem kampanii „Czerwiec z bankiem spółdzielczym” w ramach Święta Spółdzielczości Bankowej 2020.

Powinna szczególnie zainteresować kadry zarządzające i pracowników banków spółdzielczych, ale też klientów banków – zarówno tych instytucjonalnych, jak i indywidualnych, członków banków spółdzielczych i sympatyków bankowości spółdzielczej, ale nie tylko.

Konferencja jest otwarta i dostępna dla wszystkich. Można ją oglądać 30 czerwca br. od godziny 10.00:

na stronie YouTube KZBS https://www.youtube.com/channel/UCH20OZz2_aeDoVtBZCfcqQw

na profilu Facebook KZBS https://www.facebook.com/krajowyzwiazekbankowspoldzielczych/?modal=admin_todo_tour

oraz na stronie internetowej KZBS: https://kzbs.pl/

Bohdan Szafrański
Bohdan Szafrański, od początku lat ‘90 publikuje w prasie związanej z branżą informatyczną i nowymi technologiami. Absolwent SGGW w Warszawie, ukończył też studia podyplomowe z zakresu informatyki i telekomunikacji na Politechnice Warszawskiej. Zajmował się zagadnieniami normalizacyjnymi w Polskim Komitecie Normalizacyjnym. Od kilkunastu lat jego teksty ukazują się w Miesięczniku Finansowym BANK i w Nowoczesnym Banku Spółdzielczym.
Źródło: aleBank.pl