Jak wygląda edukacja ekonomiczna nad Wisłą?

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

edukacja.nauka.01.400x305Z perspektywy czasu edukacja ma większą wartość niż pieniądze - to stwierdzenie amerykańskiego przedsiębiorcy i popularyzatora biznesu Roberta Kiyosaki zyskało dotkliwe potwierdzenie w wyniku globalnego załamania gospodarczego w latach 2007-2010. W Polsce kryzys na szczęście przybrał dość łagodną formę - co bynajmniej nie było zasługą odpowiedniej edukacji finansowej.

Jak wygląda edukacja ekonomiczna nad Wisłą? Związek Banków Polskich wspólnie z Polska Izbą Ubezpieczeń opracowuje cykliczny raport zatytułowany Mapa edukacji finansowej i ubezpieczeniowej. To kompendium wiedzy o świadomości ekonomicznej naszych rodaków oraz podejmowanych inicjatywach edukacyjnych. Zgodnie z czwartą edycją raportu, w proces edukacji finansowej Polaków zaangażowanych jest ponad 120 instytucji. Są pośród nich urzędy centralne, szkoły i wyższe uczelnie, organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorcy, a także media. Realizowanych jest około 140 programów, które w mniejszym lub większym stopniu wpasowują się w obszar edukacji finansowej.

Cały artykuł „Edukacja ekonomiczna nad Wisłą – Takie finanse Rzeczypospolitej będą, jakie jej młodzieży chowanie” znajdą Państwo w najnowszym numerze „Kuriera Finansowego – 2014/03”