Jak Visa chce tropić ślad węglowy?

Jak Visa chce tropić ślad węglowy?
Jakub Kiwior, dyrektor zarządzający regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Visa. Źródło: Visa
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Co w praktyce oznacza partnerstwo umożliwiające wprowadzenie zrównoważonych kart płatniczych i rachunków? Co należy rozumieć pod pojęciem zrównoważona karta płatnicza, zrównoważony rachunek? ‒ komentarz Jakuba Kiwiora, dyrektora zarządzającego regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Visa, dla aleBank.pl.

Visa, będąc globalnym liderem w dziedzinie technologii płatniczych, której sieć łączy miliardy konsumentów, miliony detalistów i tysiące instytucji finansowych, wpisuje zrównoważony rozwój w swoje działanie.

Sukcesywnie dążymy do zwiększenia oddziaływania naszych inicjatyw, dzięki którym Visa będzie mogła stać się firmą o ujemnym śladzie węglowym.

Poszerzamy nasze partnerstwo z ecolytiq

Razem z naszym nowym partnerem Cambridge Institute for Sustainability Leadership (CISL) skupimy się na nowych zastosowaniach sieci Visa i naszych zdolności w obszarze przetwarzania elektronicznych płatności z korzyścią dla zrównoważonej przyszłości.

Przyczyniamy się do promowania alternatywnych materiałów służących do produkcji kart płatniczych, aby ograniczyć ślad środowiskowy związany z wytwarzaniem plastiku PCV, który jest obecny w kartach.

Skupimy się na nowych zastosowaniach sieci Visa i naszych zdolności w obszarze przetwarzania elektronicznych płatności z korzyścią dla zrównoważonej przyszłości

W 2020 roku Visa i CPI Card Group stworzyły Earthwise – kartę płatniczą wytworzoną nawet w 98% z materiałów poddanych upcyclingowi.

Czytaj także: Światowy Dzień Ziemi: Visa zobowiązuje się do osiągnięcia zerowej emisyjności netto do 2040 roku

Poszerzamy nasze partnerstwo z ecolytiq, aby zaoferować współpracującym z nami instytucjom finansowym „zrównoważenie jako usługę” – oferty ograniczające ślad węglowy konsumentów, edukację środowiskową konsumentów, a także dostęp do offsetu węglowego wysokiej jakości.  

Jakub Kiwior,

dyrektor zarządzający regionem Europy Środkowo-Wschodniej,

Visa.

Źródło: aleBank.pl