Jak decyzje RPP o obniżkach stóp procentowych wpłyną na wynik netto grupy Pekao?

Jak decyzje RPP o obniżkach stóp procentowych wpłyną na wynik netto grupy Pekao?
Bank Pekao - Logo (źródło: Pekao S.A.)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pekao szacuje, że decyzje Rady Polityki Pieniężnej o obniżce stóp łącznie zmniejszą wynik finansowy netto grupy w 2020 roku o około 650-700 mln zł - poinformował bank w komunikacie.
.@BankPekaoSA: decyzje #RPP o obniżce stóp łącznie zmniejszą wynik finansowy netto grupy w 2020 roku o około 650-700 mln zł #BankPekao #StopyProcentowe @nbppl

„(…) trzy decyzje o obniżce stóp łącznie zmniejszą wynik finansowy netto grupy w 2020 roku o około 650-700 mln zł wskutek obniżenia marży odsetkowej o około 45 punktów bazowych. Precyzyjny wpływ tychże decyzji na wynik będzie uzależniony od kształtu krzywej dochodowości oraz od realizacji założeń biznesowych przyjętych przez Grupę” – napisano w komunikacie.

Czytaj także: RPP zaskoczyła rynek kolejną obniżką stóp procentowych, są już bliskie >>>

Wpływ epidemii koronawirusa

Bank wskazuje, że powyższa ocena wpływu epidemii koronawirusa COVID-19 na wyniki finansowe banku i grupy została sporządzona w oparciu o najlepszą wiedzę ganku na dzień publikacji niniejszego raportu bieżącego. Bank przedstawi zaktualizowaną informację dotyczącą wpływu epidemii koronawirusa COVID-19 na wyniki finansowe banku i grupy w raporcie okresowym za II kwartał 2020 roku” – dodano.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >>>

RPP obniżyła referencyjną stopę procentową łącznie o 140 punktów bazowych, do obecnego poziomu 0,1 proc.

Źródło: PAP BIZNES