Jak biura księgowe mogą konkurować z księgowością online

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

laptop.03.250x167Ostatnio pojawiły się ogólnopolskie firmy, które oferują zautomatyzowane usługi księgowe i stanowią silną konkurencję dla tradycyjnych biur księgowych. Na szczęście najnowsza oferta systemu Fakturownia.pl, pozwoli “zwyczajnym" biurom księgowym łatwo konkurować z księgowością online.

Fakturownia.pl to proste narzędzie którego intuicyjny interfejs pozwala szybko i sprawnie wystawiać faktury, rachunki i paragony. Aplikacja nie wymaga instalowania na komputerze ponieważ działa w środowisku SaaS przez co może być obsługiwana z każdego miejsca na świecie. Narzędzie powstało z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, osobach prowadzących indywidualną działalność gospodarczą a także… z myślą o biurach księgowych.

Fakturownia.pl może być niezwykle przydatna biurom księgowym oraz jej Klientom. Korzystając z fakturownia.pl, biuro zakłada konto swoim klientom i dzięki temu ma pełen wgląd do faktur swoich Klientów a oni otrzymują proste narzędzie ułatwiające codzienną pracę. Narzędzie umożliwia również przechowywanie faktur kosztowych w postaci skanów, przez co biuro księgowe zawsze może szybko rozliczyć przychody Klienta. Jest jeszcze jeden atut tego rozwiązania, biuro korzystając z usług fakturownia.pl znacząco wzbogaca swoją ofertę bo w ramach swoich usług może zaoferować wygodną aplikację potrzebną każdemu przedsiębiorcy.

STANDARD, PRO lub MAX to abonamenty przygotowane z myślą o biurach księgowych, w ramach których można udostępnić bezpłatne konta Klientom i zarazem zarządzać nim. Główny użytkownik (czyli biuro księgowe) będzie miało dostęp do wszystkich dokumentów swoich Klientów, natomiast Klienci mają wgląd jedynie do dokumentów wystawionych przez siebie.

Co zawierają poszczególne plany abonamentowe przedstawia załączony plik zdjęciowy.

Przykładowe rozliczenie wyglądało by następująco: jeśli biuro rachunkowe obsługuje 4 firmy wtedy koszt roczny będzie wynosił: 99,00 zł + 2 x 59,00 zł = 217,00 zł netto rocznie (lub 18,08 zł netto miesięcznie). Biuro rachunkowe zakłada konta 4 użytkowników, przekazuje login/hasło swoim klientom i oni wystawiają swoje faktury w systemie.

Biuro, mając dostęp do dokumentów księgowych swoich klientów, może generować raporty niezbędne do prowadzenia księgowości swoich Klientów. Fakturownia.pl umożliwi im również eksport wszystkich danych zawartych w systemie do plików csv, xls które prosto można importować do programu księgowego.

Łukasz Korulczyk
Fakturownia.pl