IX Europejski Kongres Finansowy. Jak żyć w czasach niepewności?

IX Europejski Kongres Finansowy. Jak żyć w czasach niepewności?
Logo IX Europejskiego Kongresu Finansowego
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W dniach 3-5 czerwca br. odbędzie się IX Europejski Kongres Finansowy (EKF) w Sopocie. Przedstawiciele administracji publicznej, firm działających na rynku finansowym, a także uznani światowi eksperci, wspólnie zainaugurują trzydniowy sopocki Kongres. Kolejna edycja wydarzenia, będzie poświęcona zbliżającemu się nieuchronnie spowolnieniu wzrostu gospodarczego oraz wyzwaniom i ryzykom, z którymi przyjdzie zmierzyć się i gospodarce, i sektorowi finansowemu.

Kolejna edycja @EFCongress będzie poświęcona zbliżającemu się nieuchronnie spowolnieniu wzrostu gospodarczego oraz wyzwaniom i ryzykom, z którymi przyjdzie zmierzyć się i gospodarce, i sektorowi finansowemu #EKF2019 #EFC2019

Uczestnikami tegorocznej, IX już edycji Europejskiego Kongresu Finansowego, będą przedstawiciele władz, instytucji finansowych oraz przedsiębiorstw prywatnych i publicznych, decydenci kształtujący politykę gospodarczą, a także wybitni eksperci ze świata nauki i przedstawiciele największych firm doradczych z Polski i zagranicy oraz mediów. W tym roku w sesji otwarcia kongresu wykład wygłosi Nouriel Roubini, profesor New York University’s Stern School of Business. Tego samego dnia wystąpi również Nikhil Rathi, prezes London Stock Exchange. Drugiego dnia kongresu gościem sesji pt. „Prezesi o banku przyszłości, czyli cyfrowe finanse jako krwiobieg Gospodarki 4.0”. będzie Ajay Banga, prezes i dyrektor generalny Mastercard.

Główne zadanie IX Europejskiego Kongresu Finansowego

Głównym zadaniem IX Europejskiego Kongresu Finansowego będzie odpowiedź na coraz liczniej i głośniej pojawiające się opinie o zbliżającym się nieuchronnie spowolnieniu wzrostu gospodarczego. I choć na szczęście niezbyt często pada określenie „nadchodzący kryzys”, to czy na pewno wyciągnęliśmy wnioski z ostatniego kryzysu gospodarczego i czy mamy świadomość złożoności i różnorodności możliwych przyczyn ewentualnego kolejnego kryzysu?

Uczestnicy będą też dyskutowali m.in. na temat makroekonomicznych i politycznych skutków nadchodzącego brexitu, wizji dekoniunktury, wyzwań dla modeli biznesowych i stabilności systemu finansowego ze strony rewolucji technologicznej, odpowiedzialnej bankowości, hazardu moralnego, green finance, rozwoju rynku kapitałowego w kontekście innowacyjnego rozwoju gospodarczego oraz finansowania nieruchomości.

Program IX Europejskiego Kongresu Finansowego

W programie IX Europejskiego Kongresu Finansowego nie zabraknie sesji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem w ubiegłym roku, takich jak: Makroekonomiczne wyzwania i prognozy dla polskiej gospodarki, Mapa wyzwań technologicznych dla sektora bankowego, czy Debata Prezesów Banków – Mapa wyzwań przed sektorem bankowym.

Dyskusje składające się na IX EKF prowadzone będą w taki sposób, by jak co roku, móc na ich bazie opracować Rekomendacje EKF. Zostaną one następnie skierowane jako postulaty uczestników do regulatorów rynku finansowego, administracji państwowej oraz odpowiednich instytucji unijnych.

Źródło: Informacja prasowa