IT@BANK 2012: Outsourcing desktopów czy wirtualizacja?

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Outsourcing to niezwykle efektywna strategia zarządzania przedsiębiorstwem. Oznacza przekazanie pełnej odpowiedzialności za wybrane zasoby informatyczne, funkcje i procesy biznesowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu organizacja klienta jest w stanie skoncentrować się na swoich kluczowych kompetencjach i znacząco obniżyć koszty funkcjonowania. Firmy zyskują także pojedynczy punkt kontaktu w przypadku awarii lub potrzeby uzyskania wsparcia technicznego.

Usługi Managed Office pozwalają na dostarczenie wszystkich wymaganych narzędzi, aby wydajnie operować w środowisku desktopów. Co więcej, ich wysoka jakość jest gwarantowana poprzez restrykcyjne umowy SLA. Managed Office to nowy wymiar biznesu, który obejmuje dostawę, implementację, centrum zgłoszeń (call center), centrum wsparcia (help desk), zarządzanie stacjami roboczymi, a także dotrzymywanie warunków umów SLA oraz odpowiedzialność za powierzoną infrastrukturę.

Outsourcing daje wiele korzyści: zapewnia niezawodność powierzonych systemów, utrzymanie narzędzi pracy na wyższym poziomie dostępności, ogranicza koszty związane z zatrudnieniem i daje dostęp do kompetencji i wiedzy inżynierów świadczących usługi. To nowoczesny sposób na profesjonalną i optymalną infrastrukturę dostosowaną do potrzeb organizacji.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom organizacji i biorąc pod uwagę balans między bardziej restrykcyjnymi umowami SLA a kosztami zawieranych umów, warto zastanowić się nad środowiskiem wirtualnym. Według najświeższych badań wprowadzanie technologii wirtualizacyjnych będzie dominującym tematem podejmowanym przez szefów IT na całym globie. W obecnych czasach wirtualizacja przestała być nowością, w wielu firmach jest już sprawdzonym standardem, który nie tylko dobrze funkcjonuje, ale przede wszystkim jest podstawą prowadzenia nowoczesnego biznesu.

Koncepcja wirtualizacji desktopów polega na zaoferowaniu użytkownikowi kompletnego środowiska pracy, które jest zlokalizowane w Private Cloud. Dzięki wirtualizacji środowisko dostępne jest ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI