ISI Emerging Markets Group kupuje REDD Intelligence

ISI Emerging Markets Group kupuje REDD Intelligence
Fot. stock.adobe.com / photon_photo
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
ISI Emerging Markets Group ogłosiło zakup firmy REDD Intelligence, dostawcy informacji i analiz dotyczących rynków wschodzących, poinformowała Grupa w komunikacie prasowym.

Od początku swojej działalności REDD koncentrował się na najnowszych wiadomościach i analizach rynków wschodzących. Firma współpracowała z lokalnymi ekspertami w Ameryce Południowej, Europie Środkowej i Wschodniej oraz Azji umożliwiając społecznościom inwestorów i tradingowym wykorzystywanie okazji, gdy te się pojawią.

REDD wciąż będzie działać pod obecną marką. Firma wykorzysta platformę ISI, połączone zasoby danych i możliwości analityczne grupy, aby uzyskać dostęp do nowych rynków i stymulować innowacje produktowe, jeszcze bardziej przyspieszając rozwój organizacji.

Wzrośnie też skala działań ISI w sektorach: bankowym, zarządzania aktywami i funduszami hedgingowymi.

Czytaj także: Eksperci MFW o zasadach prowadzenia skupu aktywów na rynkach wschodzących i niezależności banków centralnych

Co wnosi REDD do ISI?

‒ Bardzo miło mi powitać Valerię, Gabriela i Flavię oraz cały zespół REDD w rodzinie ISI. Obie firmy dzielą niezwykły zestaw cech: opracowując materiały na temat rynków wschodzących wykorzystują wiedzę lokalnych ekspertów, korzystają tylko z modelu subskrypcyjnego i dostarczają najlepsze możliwe informacje szerokiemu gronu klientów zarówno z rynków rozwiniętych, jak i rozwijających się na całym świecie – powiedział Steve Pulley, CEO w ISI Emerging Markets Group i dodał:

-REDD wnosi obszerną wiedzę fachową i treści w zakresie rynku długów zagrożonych, jeszcze bardziej wzmacniając pozycję ISI jako zaufanego źródła informacji. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z naszymi nowymi kolegami na kolejnym etapie rozwoju ISI.

Czytaj także: Przy słabnącym wpływie pandemii na gospodarkę bogate kraje uciekają biedniejszym, raport Euler Hermes

Spodziewane efekty połączenia

‒ Jesteśmy podekscytowani możliwościami jakie stwarza ta umowa. Doświadczenie ekspertów REDD w zakresie analiz uwzględniających najważniejsze zdarzenia na rynkach wschodzących doskonale współgra z rozpoznawalną marką ISI Emerging Markets, jako eksperta w obszarze danych przemysłowych, firmowych, finansowych i ekonomicznych – mówi Valeria Morozovsky Girimonte, CEO w REDD Intelligence i zaznacza:

-To połączenie pozwoli nam wypracować dodatkowe, unikalne i niezbędne usługi dla odbiorców z całego świata.

Źródło: ISI Emerging Markets Group