Inwestowanie w mieszkania staje się nieopłacalne?

Inwestowanie w mieszkania staje się nieopłacalne?
Fot. stock.adobe.com/NOBU
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Inwestorzy coraz rzadziej kupują mieszkania pod inwestycje m.in. przez rosnące ceny. Dane pokazują, że sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym spadła w pierwszym kwartale 2019 r.

#Inwestorzy coraz rzadziej kupują #mieszkania pod inwestycje m.in. przez rosnące ceny #inwestowanie

– Zmniejsza się liczba nowych inwestycji. Problem jest taki, że jest coraz mniej chętnych do wyłożenia pieniędzy na zakup mieszkania na wynajem, ponieważ ceny na rynku nieruchomości rosną – mówi Jarosław Sadowski, Expander.

– Mieszkania drożeją nawet w Białymstoku, więc te mniejsze rynki zaczynają dobijać do tych największych miast w Polsce jeśli chodzi o cenę – mówi Jarosław Mikołaj Skoczeń, zastępca redaktora naczelnego Agencji Informacyjnej MarketNews24.

Czytaj także: Mieszkania na wynajem: główne wady inwestowania w nieruchomości >>>

Wynajem krótko- i długoterminowy

Możemy zauważyć, że inwestorzy zaczynają podwyższać zyski z najmu poprzez częściowe wynajmowanie mieszkań, zwłaszcza w okresie letnim, turystom na dni, tygodnie, a w pozostałą część roku wynajmują mieszkanie długoterminowo. Wtedy rentowność takiego mieszkania może być bardzo wysoka.

Czytaj także: Gdzie w Polsce najbardziej opłaca się inwestować w mieszkania?

Wysokie ceny

– Cenowa dostępność mieszkań w Polsce nadal jest bardzo słaba. Wynajem 2-pokojowego mieszkania na Woli kosztuje w Warszawie 2500 zł. Właściciel takiego mieszkania może na nim zarobić 4-5% netto, dlatego obniżenie cen nie wchodzi w grę, ponieważ to było by w ogóle nie opłacalne – mówi Jarosław Jędrzyński, Rynek Pierwotny.

Czytaj także: Ceny mieszkań rosną, zainteresowanie inwestorów maleje >>>

W debacie wzięli udział: Jarosław Sadowski, Expander; Jarosław Jędrzyński, Rynek Pierwotny i prowadzący Jarosław Mikołaj Skoczeń, Zastępca Redaktora Naczelnego Agencji Informacyjnej MarketNews24.

Źródło: MarketNews24