Inwestowanie w apartamentowce bezpieczniejsze niż w inne nieruchomości na wynajem?

Inwestowanie w apartamentowce bezpieczniejsze niż w inne nieruchomości na wynajem?
Fot. stock.adobe.com/Wacaw
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Jak przekonują niektórzy eksperci inwestowanie w apartamentowce jest bezpieczniejsze niż w inne nieruchomości na wynajem. Jednak nie wiemy, jak zachowuje się polski rynek w okresie dekoniunktury.

Stopy zwrotu netto z inwestycji to 5-7 proc. #inwestycje #mieszkania #apartamenty

– Nieruchomości luksusowe to rynek raczkujący w Polsce z dużą dominantą Warszawy – mówi Małgorzata Dankowska, TPA Poland. – To dobra alternatywa dla inwestora, która trzyma wartość nawet w okresach dekoniunktury, a długoterminowa i  średnioterminowa aprecjacja będzie utrzymana.

Średnia cena za m kw. w Warszawie to 7-8 tys. euro. Gdy w Pradze to 12 tys. euro. Szczególnie drogi stał się Berlin z cenami 15-20 tys. euro.

Stopy zwrotu netto z inwestycji to 5-7 proc.

– Stopy zwrotu netto z inwestycji to 5-7 proc. Inwestor może oczekiwać dwóch strumieni dochodów, wynikających z aprecjacji wartości i dochodów z bieżącego najmu – wyjaśnia Małgorzata Dankowska.

Wiemy wiele o takim rynku w Europie Zachodniej. Trudno jednak ocenić, jak zachowa się polski rynek, gdy nadejdzie dekoniunktura. Ceny mieszkań bardzo spadły przed dziesięciu laty, a wtedy rynek apartamentowców jeszcze w Polsce nie istniał.

Źródło: MarketNews24