Inter zwiększył przypis

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

zlotowki.monety.02.250xPo trzech kwartałach 2013 r. grupa Inter osiągnęła 91,5 mln zł składki, o blisko 6 mln zł więcej niż w analogicznym okresie ub.r. Zysk netto obu spółek - majątkowej i życiowej - wyniósł 5,2 mln zł.

„Dla nas te 9 miesięcy roku było bardzo intensywne, a przez to trudne. Praktycznie cała organizacja była i jest włączona w proces wymiany informatycznego systemu majątkowego, który trwa od kwietnia ub.r.” – mówi Janusz Szulik, prezes zarządu grupy Inter.

Dynamicznie rozwijają się ubezpieczenia ochrony prawnej, wzrosła również składka przypisana z ubezpieczeń OC dla medycyny. „W ostatnim czasie mamy do czynienia z ofensywą cenową naszej konkurencji w obszarze ubezpieczeń majątkowych. Przyrost składki wynika z tego, że coraz skuteczniej docieramy z ofertą grupowych ubezpieczeń na życie do naszego docelowego rynku, jakim są podmioty lecznicze” – komentuje prezes. Inter wypłacił 26,85 mln zł odszkodowań i świadczeń (o 10 proc. więcej niż w zeszłym roku), zaś Inter Życie – 3,44 mln zł (o 77 proc. więcej).

Źródło: Polska Izba Ubezpieczeń